Home / Genel Sağlık / Yiyecekler sizi hasta hissettirir mi?

Yiyecekler sizi hasta hissettirir mi?

Bazı yiyecekleri yedikten sonra kendinizi garip hissediyor musunuz? Kaşıntılı mısın yoksa ellerinde komik mi hissediyorsun? Kovan mı alıyorsun, şişiyor musun? Eğer öyleyse o zaman iyi bir alerjiniz olabilir. Bu çok yaygındır ve birçok insan birçok farklı gıdayla yaşadığınız problemleri yaşar.

Yiyecek alerjisi sorunlarından muzdarip yaklaşık on iki milyon Amerikalı var. Birçok insanın geçtiği alerjik reaksiyonların çoğu hafiftir, ancak her yıl yedikleri gıdaların reaksiyonları nedeniyle acil servisten tedavi almak zorunda kalacak birçokları vardır. Yiyecek alerjilerinden kaynaklanacak iki yüzün üzerinde ölüm var.

Birçok çalışma, bazı yiyecek türlerine alerjisi olan çocukların en az yüzde sekizinin olduğunu gösterecek. Rakamlar biraz daha küçük veya yetişkin olacak ve sadece yüzde dört civarında.

Çocuklar çoğu zaman doğdukları besin alerjilerini aşarlar. Ancak bazıları yetişkin kapüşonlarına iyi bakacak ve ömür boyu bununla ilgilenecek.

Paketlenmiş yiyecekler almak, restoranlarda yemek yemek veya bir arkadaşına gitmek, bazıları için bir sorun olabilir. Kendimize hazırlamadığımız yemeğe neyin eklendiğini söylemek zor.

Başkalarına bunun ne olduğunu veya bu tabakta ne olduğunu sormak isteyebilirsiniz. Ancak, bu soruları sormanız gerekir, böylece acil serviste beklenmedik bir seyahatin değil iyi bir yemeğin tadını çıkarabilirsiniz.

Yer fıstığı alerjilerinin artan sorunlarıyla birlikte, paketlenmiş gıdaların çoğu etiketteki bileşenlere dahil olacaktır. Yerfıstığı yağı olup olmadığını veya içinde yerfıstığı bulunan bir fabrikada işlendiklerini söylerler.

Yiyecek alerjilerinin tedavisi yoktur ve reaksiyonlara neden olan yiyeceklerden kaçınmak için yapabileceğiniz tek şey dikkatli olmaktır. Ne yediğinize dikkat etmeli ve içerdiği bileşenlerden emin olmalısınız. Başa çıkamayacağınız ve sizi ölümcül hasta edecek bir tepki almak istemezsiniz.

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *