Home / Genel Sağlık / YETERLİLİK BÜYÜME VE GÜCÜ.

YETERLİLİK BÜYÜME VE GÜCÜ.

Alışılmış içme konusunda görevli bir kişi o kadar belirgin bir şekilde öne çıkıyor ki, hiçbiri söz konusu olamaz. İştahın sürekli büyümesiyle ilgilidir. Neredeyse her kuralın eyleminde olduğu gibi istisnalar vardır; ancak bahsettiğimiz alışkanlığın neredeyse değişmez sonucu, söylediğimiz gibi, uyarılan uyarıcı için sürekli bir iştah artışı. Bunun, alkolün kendisinin ürettiği fiziksel durumdaki belirli morbid değişikliklerin bir sonucu olduğu, bu maddenin vücuda sürekli girmesini sürekli takip eden çeşitli fonksiyonel ve organik düzenlemelerle tanışmış biri tarafından zorlukla sorgulanacaktır. .

Ama şimdi dikkatinizi yönlendirmek istediğimiz gerçeğine göre, sebebine göre değil. İlk başta akşam yemeğinde tek bir kadeh şarapla tatmin olan adam, bir süre sonra iştahın biraz daha fazla olmasını ister; ve zamanla, ikinci bir cam kabul edilir. Arzuların artması çok yavaş olabilir, ancak kesin bir şekilde, sonunda, bir şişe tamamen zorlu taleplerini karşılamak için çok fazla olsa bile yeterli olacaktır. Diğer her türlü alkollü içeceklerin kullanımı ile ilgili olarak aynıdır.

Şimdi, uzun süredir, hatta tüm bir ömür boyunca bu iştahı belli bir hoşgörü sınırında tutabilmeleri için kurgulanan insanlar var. “Şimdiye kadar ve daha uzağa değil” demek için. Sonuçta, alkolik zehirin vücudun narin yapıları, acı verici bir karakterin çoğu ile uzun süre temasını takip eden ve doğal yaşamlarının süresini kısaltan fiziksel rahatsızlıklardan muzdaripler; ama yine de, abartılı bir dereceye ulaşacak kadar büyük bir iştahsızlık içmeden içebiliyorlar. Terk edilmiş sarhoşlar haline gelmezler.

 Kim içiyor güvende kimse yok. ———————-

 Fakat alkolü herhangi bir şekilde kullanmaya başlayan hiçbir insan, sonunda bedeni veya zihni üzerindeki etkisinin ne olacağını söyleyemez. Binlerce ve on binlerce, bir zamanlar bu kaynaktan tehlikenin tamamen bilincinde olmayan, her yıl sarhoşların mezarlarına iner. Miras aldığı doğada gizli kötülük kuvvetlerini kimsenin ölçebileceği bir standart yoktur. Alkolün tuhaf rahatsız edici etkisinin felaket ömrünü bulacağı morbid durumunu vereceği sağlıksız ahlaki bir eğilim ya da uzak ya da uzak atalardan olabilir. Bu tür sonuçların, çok sayıda durumda alkol kullanımını takip etmesi, şimdi inebriasyon tarihinde bilinen bir gerçektir. Alkolizm konusu, buna yol açan zihinsel ve ahlaki nedenlerle, çok ciddi bir ilgi gördü. Doktorlar, tutuklu ve çılgın sığınmacıların denetçileri, mahkumlar, yasa koyucular ve hayırseverler, çok üzgün ve korkunç evrelerini gözlemliyor ve inceliyor, sonuçları ve görüşleri kaydediyor. Örneğin, sarhoşluğun, kurulduktan sonra, bireyin sorumlu olmaktan çıktığı ve çılgınlık veya ateş gibi, sınırlama ve tedaviye tabi tutulması gereken bir hastalık olup olmadığı gibi bazı noktalarda farklılıklar olsa da; cezalandırılacak bir suç; ya da Ruh Hekimi tarafından tövbe edilip iyileştirilecek bir günah, hepsi, aşırı derecede tehlikeli olan her türlü alkol kullanımını sağlayan birçok insanla miras alınan ya da edinilen zihinsel ve sinirsel bir durum olduğu konusunda hemfikirdir.

Sizinle birlikte yapmak istediğimiz nokta, bu kalıtsal veya edinilmiş fiziksel veya zihinsel durumu olup olmadığına bakılmaksızın, belirli bir süre boyunca alkollü içecekler kullanana kadar hiçbir erkeğin bilememesidir; ve eğer varsa, gerçeğin keşfi çok geç gelebilir.

D.G. New York Eyaleti Inebriate Asylum’un Baş Müfettişi olarak görev yapan Dodge, “scrofula, gut veya tüketim” gibi bulaşıcı bir hastalık olduğuna dair inancını belirttikten sonra, eksikliğe yol açan nedenlerden bahseder:

“Alkolik bir idiosyncrasy olarak adlandırılabilecek bir organizasyonu olan erkekler var; onlarla birlikte, uyarıcı olmaları için gizli bir istek, kısa bir süre sonra, uyumsuzluk alışkanlıklarına, ve sonunda hastalıklı bir bütün özelliklere sahip olan hastalıklı bir iştaha yol açıyor. Hastanın yardımsız olduğu sistemin durumu, hastalığa yol açan iradenin zayıflığını ortadan kaldırmasını engellediği için rahatlamak için güçsüzdür.

“Yine, sağlıklı ebeveynleri olan ve iyi sosyal etkilere, ahlaki ve sosyal olarak eğitilmiş ve alıştırılmış olan, ancak bir kez mizaç ve fiziksel anayasası öyle olan, başka bir insan sınıfında bulduk; zevkli buldukları uyarıcıların kullanımı, ılımlı olmaktan vazgeçip aşırı içici hale gelinceye kadar alışkanlıkla şımartmaya devam ediyorlar. Onları yavaşça ama kesinlikle yıkıma götüren ahlaksız bir iştah kuruluyor. ”

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *