Home / Genel Sağlık / Yenidoğan için naturopatik bakım

Yenidoğan için naturopatik bakım

Tamamlayıcı tıbbi bakım son yıllarda artan bir ilgi gördü. Giderek daha fazla insan iyileşmeye doğal alternatifler aramaktadır. Sürpriz değil, o zaman, aileler de yeni doğan cilt bakımı ve sindirim sorunlarına doğal tedaviler için daha sık bakıyorlar.

Naturopatik tıp, bütünsel sağlık hizmetlerine bir yaklaşımdır. Naturopati, insanların doğal süreçler, hasta eğitimi, önleme stratejileri ve invazif olmayan tedaviler yoluyla optimum sağlık elde etmelerine yardımcı olmaya odaklanır. Naturopatik doktorları, akredite naturopatik tıp kolejlerinde yıllarca uzmanlaşmış tıp eğitimine katılırlar. Ancak meslek, sadece on iki eyalette düzenleniyor – Alaska, Arizona, Kaliforniya, Connecticut, Hawaii, Kansas, Maine, Montana, New Hampshire, Oregon, Utah, Vermont ve Washington. Bu eyaletlerde, ND’lerin lisans almak için sağlık kurulu sınavlarını geçmesi gerekir.

Naturopatik pratisyenler hastaları için tamamlayıcı bakım sağlarlar. Sağlığa kapsamlı bir yaklaşım izlerler ve hastalarını dinleyerek ve sağlıklarında aktif katılımcı olmalarına yardımcı olarak çok zaman harcarlar. Naturopatik doktorları ziyaret ettiğinizde, tedavi planlarında beslenme, diyet değişiklikleri ve yaşam tarzı değişikliklerini vurguladıklarını göreceksiniz. Natropropik doktorlar, geleneksel ilaçları bırakmaz veya değiştirmez. Bunun yerine, refah konusunda dengeli bir yaklaşım sağlamak için diğer sağlık hizmetleri sağlayıcılarıyla işbirliği içinde çalışırlar.

Bebeklerin naturopatik tedavisi homeopati, bitkisel ve fiziksel tıp ve besin takviyelerini içerebilir. Uygulayıcılar sağlık sorunlarının temel nedenini araştırmakta ve iyileşmeyi teşvik etmek için doğal, invazif olmayan tedaviler önermektedir. Kolik veya sinirlilikten muzdarip yenidoğanlarda bebek masajı yapabilirler. Nazik bitkisel ilaçlar, bebeğin hassas cildini veya sindirim bozukluklarını etkileyen durumları iyileştirmek için kullanılabilir. Ve kas-iskelet sistemi dengesizliklerini düzeltmek için osteopatik manipülasyon önerilebilir.

 Bu teknik ne olursa olsun, naturopatik uygulayıcısı nihayetinde bebeğin sağlığını doğal olarak iyileştirmeyi ve iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

Bir naturopatik doktoru ararken, doğru şekilde eğitilmiş olması önemlidir. ND’niz akredite bir naturopatik kolejden mezun olmuş olmalı; ve mesleği düzenleyen bir eyalette yaşıyorsanız, uygun şekilde lisanslı olduğundan emin olun. Sağlığınızla olan yaklaşımında kendinizi rahat hissetmenizi sağlamak için, olası sağlık hizmeti sağlayıcıları ile kısa bir konsültasyon yapılması da tavsiye edilir.

Naturopatinin yenidoğan için neler yapabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Amerikan Naturopatik Doktorlar Birliği, bölgenizdeki bir naturopatik doktoru bulma konusunda size yardımcı olacaktır.

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *