Home / Genel Sağlık / Yeni doğmuş bir zaman kapsülü ile hareketsiz durun

Yeni doğmuş bir zaman kapsülü ile hareketsiz durun

Bebeğiniz bu dünyaya girdiği anda zaman hala duruyor ve senelerce gelecek zamanı hatırlamak isteyeceksiniz. Yeni doğmuş bir zaman kapsülü, bebeğinizin doğumunu anmak ve onunla büyüdüğü zamanın özel bir görüntüsünü paylaşmak için harika bir yoldur.

Zaman kapsülünüzü oluşturmak için günün olaylarını yansıtan birkaç şey toplamalısınız.

Gazeteler herhangi bir zaman kapsülüne harika bir katkı sağlar. Yerel gazeteler, doğduğu gün toplumunuzda neler olup bittiğini anlatırken, ulusal gazeteler o zamanki olaylara bir bakış attı. Her ikisi de size, hafıza şeridinde dolaşmanıza ve ayrıca kapsül açıldığında çocuğunuza kısa bir tarih dersi vermenize olanak sağlar.

Para ve pullar da zamanın eğlenceli belirtilerini gösteriyor. Birkaç farklı madeni para birimini ve bir veya daha fazla pul pulu atın. Mümkünse, süt ve ekmek veya benzin gibi mal ve hizmetlerin fiyatlarının bir listesini yapın. Bilgisayarda yapılır veya bir yaprak kağıda sadece el yazısıyla yazılmış olsun, bu güzel bir ektir.

Zaman kapsülünü bebeğin ilk resmi ve hastaneden eve giydiği kıyafet gibi şeyler ekleyerek kişiselleştirebilirsiniz. Çocuğunuzu ağırlayan ve kapsülü daha da anlamlı kılmak için geleceğiyle ilgili umutlarınızı paylaşan özel bir mektup yazmak için zaman ayırın.

Sadece hayal gücünle mi sınırlısın? ve kapsül kabınızın boyutu.

Bununla birlikte, konteyner bu projenin bir başka önemli parçasıdır. İstediğiniz kadar basit veya süslü yapın. Bazı çevrimiçi satıcılar özel yeni doğan zaman kapsülü kitleri taşır, bazıları ise zaman testine dayanacak kaplar sunar. Ama güzel zaman kapsülü kazanmak için çok fazla para harcamanıza gerek yok. Sadece bir kutu veya kutu seçin ve zevkinize göre dekore edin. Amaçlanan açılış tarihi ile bir mühür? belki de bebeğin 18. doğum günü – hoş bir dokunuş da ekler.

O özel günde, siz ve çocuğunuz, yeni doğan kapsülünde saklanan içeriğin tadını çıkarırken, zaman içinde özel bir an daha geçireceksiniz.

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *