Home / Genel Sağlık / Whey Proteininin Faydaları

Whey Proteininin Faydaları

Son yıllarda, peynir altı suyu proteini konusu sağlık tartışmalarında sıklıkla gündeme gelmiştir. Peynir altı suyu proteininin ne olduğunu, olası faydalarını ve yan etkilerini ve okuduğunuzda daha fazlasını öğrenin.
Peynir altı suyu proteini nedir
Peynir altı suyu proteini aslında peynir altı suyundan ayrılabilen bir grup küresel proteini tanımlamak için kullanılan bir terimdir. İnek sütü peynir üretmek için kullanıldığında, ayrıca atılabilecek veya atılamayacak peynir altı suyu üretimine de yol açar. Laktoglobulin, alfa-laktalbümin ve serum albümin karışımıdır.
Yumurta beyazında bulunan proteine ​​benzer şekilde, peynir altı suyu proteini de ısı ile geri dönüşümsüz olarak değiştirilebilir. Pastörizasyon işleminin bir parçası yapıldığında, daha az biyoaktif hale gelir. Olmazsa, peynir altı suyu proteini doğal olarak biyolojik olarak aktif hale gelir, bu da temel olarak yüksek bir sistein konsantrasyonu ve sonuç olarak daha iyi bir sağlık ve sağlık için gerekli olan bir antioksidan olan glutatyon içerdiği anlamına gelir.
Biyo-aktif peynir altı suyu proteini, protein için aktif bir kaynaktır, ancak aşırı sıcağa maruz kalmak, protein içeriğini ve temel gıda değerini etkilemeden içindeki sistein miktarını kolayca azaltabilir. Yerli peynir altı suyu proteini
Vücut İçin İyi Kılan Ne
Peynir altı suyu proteini, çok miktarda esansiyel ve esansiyel olmayan asit içerdiğinden, düşük karbonhidratlı ve yüksek proteinli diyetlerin çoğunda sıklıkla belirgin bir rol oynar. Bunun bir başka nedeni de düşük yağ içeriğinden ve tabii ki karbonhidratlardan kaynaklanıyor.

Neden hamile anneler peynir altı suyu proteini seviyor
Bir dizi OB, ağır hastalarına peynir altı suyu proteini alımını artırmalarını tavsiye etti, çünkü vücutlarında büyüyen bebeklerin ihtiyaç duyduğu temel amino asit miktarını sağlayacak. Peynir altı suyu proteini alımında artış bebeğin gelişimini doğal olarak iyileştirir ve hızlandırır. Ayrıca, peynir altı suyu proteini alımının artması, bebeğin bağışıklık sistemini dolaylı olarak iyileştirir. Büyüme aşamalarında, farklı hastalık türlerine karşı çok savunmasızdır. Peynir altı suyu proteini yardımıyla, herhangi bir sağlık komplikasyonuna karşı kendini savunmak için daha hızlı ve daha iyi ve daha donanımlı büyür.

Vücut Geliştirme Tutkunları için Peynir Altı Suyu Protein
Vücut geliştiriciler için kas gelişimi her şeydir ve bu yüzden peynir altı suyu proteinlerini bu kadar çok seviyorlar. Çalışmalar, peynir altı suyu proteininin kas gelişiminin hızlanmasına yol açabileceğini tatmin edici bir şekilde kanıtlamıştır. Bu, özellikle yarışma tarihinden sadece birkaç hafta uzakta olan ancak hala kas büyümesine ihtiyaç duyan vücut geliştiriciler için iyi bir haber.

Eski Sakatlıklardan Kurtulmak Meşgul Sporculara Nasıl Yardımcı Olur?
Bu durumda, peynir altı suyu proteini, günü bir kez daha korur çünkü risk altındaki bağışıklık sistemlerinden muzdarip olan bireylerin diyetlerini desteklemek için kullanılabilir. Temel olarak, sporcuların daha hızlı iyileşmesine ve daha iyi hissetmesine yardımcı olur.

Dejeneratif Hastalıklara Karşı Bir Silah
Her ikisinin de yaşamı değiştiren sonuçları varsa, herhangi bir hastalığın diğerinden daha az acı verici olduğunu söyleyemeseniz de, dejeneratif hastalıkların muzdarip olduğu en kötü sağlık komplikasyonlarından biri olmasına rağmen, tartışılmaz bir gerçektir. Bu hastalıklar, insanları uzun süren bir acı biçimine ve artan ciddiyet seviyesine sahip semptomlara maruz bırakma eğilimindedir. Özellikle üç sistemi etkiler: sinir sistemi, kas sistemi ve iskelet sistemi.

Nadiren iyileştirilebilse de, dejeneratif hastalıklar kemoterapi, cerrahi işlemler ve uygun diyet ile tedavi edilebilir. Peynir altı suyu proteini, özellikle kas gelişimi söz konusu olduğunda rehabilitasyon yararları nedeniyle bu diyetin bir parçasıdır. Kanser, diyabet ve AIDS kas kuvveti ve büyümesinin bozulmasına neden olan semptomlara sahip mi? peynir altı suyu proteini alımının artması ile kombine edilebilecek istenmeyen bir etki.

Peynir altı suyu proteini satın alınır
Peynir altı suyu proteininin yararlarına yeterince ikna oldunuz mu? Öyleyse, çoğu süpermarkette ve sağlıklı gıda konusunda uzmanlaşmış özel gıda mağazalarında ticari peynir altı suyu proteini ürünlerinden yararlanabileceğinizi bilmekten mutluluk duymalısınız.

Bir Uyarı ile Bitmek
Peynir altı suyu proteini vücut için iyidir? hiç şüphe yok mu? fakat hiçbir şeyin fazla tüketilmesi hiçbir zaman fayda sağlamaz. Çok fazla peynir altı suyu proteini alımı, karaciğerinizin gereksiz komplikasyonlarına neden olabilir. Size karaciğerin vücuttaki bir sonraki en önemli organ olduğunu hatırlatmamız gerekiyor mu? Son olarak, laktoz intoleransı olan bireyler, daha az laktoz içeriğine sahip olduklarından normal çeşitlilik yerine peynir altı suyu protein izolatını tüketmelidirler.

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *