Home / Genel Sağlık / Tiroid ve Kilo Kaybı? Bağlantı Gerçek

Tiroid ve Kilo Kaybı? Bağlantı Gerçek

Tiroidiniz metabolizmanızın çoğunu belirler, bu bölgeyi etkileyen herhangi bir arıza veya hastalık metabolizmada kilonuzla ilgili ciddi bir soruna yol açmanıza neden olabilir mi? kilo alabilir, kilo verebilir ya da kilo vermenin normalden daha zor olduğunu fark edebilirsiniz.

Diyet planlayanlar, tiroidlerinin ve metabolizmalarının kilo verme programlarını nasıl etkileyebileceğini dikkate almazlar. Çoğu uzman, hatta medya bile bu konuya katılıyor ve kilo vermenin en iyi yolunun kalorileri azaltmak olduğunu söylüyor.

Hipertiroidizmi denen bir hastalığa sahip biri, metabolizma havaya uçurmasına neden olan aşırı aktif bir tiroid hastasıdır. Bu durumda, muhtemelen hızlı bir şekilde kilo kaybedersiniz. Bu kilo vermek isteyenler için güzel bir teklif. Ancak, bu aslında sağlık için tehlikelidir.

Böyle bir hastalığın getirdiği tıbbi zorlukların yanı sıra, bunun bir sonucu olarak kilo problemleri de fark edilecektir. Bu insanlar kilo almakta güçlük çekiyorlar ve gözlerde güçsüzlük ve şişkinlik olduğunu fark edebiliyorlar. Bu hastalığın doktorlardan özel bir tedaviye ihtiyacı olabilir.

Öte yandan hipotiroidi diğer yönde çalışır? Vücut inanılmaz bir oranda kilo alana kadar metabolizmayı yavaşlatıyor. Hipertiroidi gibi, hipotiroidi de vücutta genel bir zayıflığa neden olur. Özel bir tedaviye ihtiyacı olabilir ve gözetimsiz bırakıldığında ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Kalorileri kendi içinde kesmek çoğu insan için çok zor olabilir mi? hayal edin, süpermarkette yaşam ve ölümle ilgili insanların bu ekstra şeker kutusunu alıp almayacağına dair mücadele ettiklerini, bazılarının tam tersi bir problemi olduğunu düşünün.

Çok fazla kalori yemek yerine? bu başlı başına bir sorun, bunun yerine çok az kalori alıyorlar.

Sorun? Ne sorunu
Bazıları ile ilgili sorun, uzmanların kalorileri kesmek zorunda kaldıklarını söylediklerinden, kalorileri belirsiz miktarda kesmenin daha fazla sonuç alacağına inanmalarıdır. Ne yazık ki, bu şekilde çalışmıyor. Kalorileri kesmek diyetlere yardımcı olurken, çok az kalori tüketmek vücudu bir tehlike moduna iterken, vücudun metabolizması daha düşük kullanılabilir enerjiye uyum sağlamak için yavaşlar.

Vücudunuz bu moda girerse, vücudunuz o kadar yavaş metabolizmada çalışacak ki kilo vermek imkansız hale gelir. Buradaki teknik, vücut metabolizmasını yavaşlatmadan kalorileri azaltmak olmalıdır. Ancak o zaman kilo vermek daha kolay olabilir.

Metabolizmanın azalması nedeniyle ortaya çıkabilecek bir diğer sorun, metabolizmanızın metabolizmadaki sert bir azalma nedeniyle yavaşlaması ve daha sonra aniden iyi, doyurucu, kalorili bir öğün yediğinizde, artan fazlalığı nedeniyle daha fazla kilo almaya mecbur kalmanızdır. enerji.

Bu yüzden dengesiz bir öğün, kilo vermek isteyenler arasında şiddetle tavsiye edilir. Ani kalori kaybı ve kalorilerin artması, birinin enerji tüketiminde dengesizliğe neden olacak ve bu da yağ birikimini doğrudan etkileyecektir.

İşte besinlerinizi doğru dengede tutmanız için, günlük olarak ihtiyaç duyacağınız doğru miktarda kalori almanıza yardımcı olacak basit bir hesaplama.

Öncelikle, kilonuzu kilogram cinsinden 30 ile çarpın. Kilonuzu yalnızca pound cinsinden biliyorsanız, İngilizce’ye eşdeğerini elde etmek için 2.2’ye bölün. Bu sayıyı 30’a bölüyoruz çünkü kilo başına kilo ağırlığınızı korumanız için gereken kalori miktarıdır.

Örneğin kilonuzun ağırlığı 150 ise, bunu 2.2’ye bölün. Bu size 68.18 rakamı verecek. Bu kilogram cinsinden kilonuzdur. Bunu 30’la çarpın ve 150 lb’yi korumak için günlük ihtiyacınız olan kalori miktarına ulaşacaksınız.

Kilo vermenize yardımcı olması için bir beslenme uzmanına danışabilirsiniz. Sonunda her şey matematiğe iniyor. Vücudunuzun ihtiyacı olandan daha fazla tüketirseniz, yağ olarak depolar. Şimdi muhtemelen bu manav kartonlarının arkasını incelemeye başlamak için iyi bir zaman.

Diyetinizi% 40 protein,% 25 yağ ve% 35 karbonhidratlı öğünlerde öğün başına 300 kaloride tutmaya çalışın. Optimum sonuçlar için bu öğünleri bir günde yayın.

Sayılara ulaşmak basit bir hesaplama olsa da, vücudun durumuna uyum sağladığı daha önce belirtilen gerçeği unutmayın. Aşırı olanlara maruz bırak ve hiç istemediğin sonuçları alırken kendini bulabilirsin. Daha fazla tavsiye için bir beslenme uzmanına danışın.

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *