Home / Genel Sağlık / Soya Proteininin Harika Faydaları

Soya Proteininin Harika Faydaları

Soya proteini, insan tüketimi için en büyük alternatif protein kaynaklarından biri olarak ortaya çıkmaktadır. Sağlık uzmanları soya proteininin beslenme şeklini nasıl değiştirebileceği konusunda heyecanlılar. Tüm öfke nedir? Soya proteini ile almak için bazı harika nedenler.

Soya Proteini Bitki Proteinidir
Soya fasulyesi tam protein içerir ve tüm protein kaynakları arasında en iyi protein sindirilebilirliklerinden birine sahiptir. Soya fasulyesi ayrıca az miktarda yağ içerir veya hiç yağ içermez ve neredeyse hiç kolesterolü yoktur. Soya fasulyesinin laktoz içermediğini bilmek, laktoz intoleransı olanları memnun edecektir.

Bir bitki proteini olan soya, steroid içermez ve antibiyotik içermez hayvansal protein içerir. Ayrıca bu ürünlerin bazılarını kirleten parazitlerden de arındırılmıştır. Ayrıca Deli İnek Hastalığı ve Ayak ve Ağız Hastalığı gibi ortalama kaynaklardan daraltabilecek hastalıkların hiçbirini içermezler.

Vejetaryenler karşılaştırılabilir olarak bu fasulyeyi severler mi? daha iyi değilse? Hayvan meslektaşı ile karşılaştırıldığında protein kaynağı. Sindirimi daha iyi ve daha kolay olan ve çoğu protein takviyesine benzeyen bir protein sağlar.

Soya Fasulyesi Çok Yönlü
Soya fasulyesi çok yönlüdür. Çeşitli mutfaklar, özellikle Asya mutfağı mütevazı soya fasulyesinin değerini kabul eder. Doğal olarak lezzetli lezzetlerin tümü soya bazlıdır: soya peyniri, soya pudingi, Soya sütü ve et yerine kullanılanlar? soya sosu ve hoi sin sosu gibi çeşnilerden bahsetmiyorum.

Dünyadaki açlık problemine karşı koymak için, soya fasulyesi yetiştiriciliği önerildi. Soya fasulyelerinin yetiştirilmesi ve toplanması kolay değildir, aynı zamanda hemen hemen her yerde büyür ve kısa sürede çoğalır. Çiftçilerin mahsullerinin tamamını soya fasulyesi bitkileriyle değiştirdikleri bildirilmiştir. Bu sert küçük bitkiler, hasat başına çok şey üretir ve daha önce de belirtildiği gibi, en zorlu arazide bile büyüyebilir.

Büyük Yerine
Soya yağı düşüktür ve çoğu protein kaynağının yerini almak için kullanılabilir. Pişirirken, az yağlı bir alternatif için un yerine soya yerine kullanabilirsiniz. Bu, protein gereksinimlerinden ödün vermeden kilo vermek isteyenler için mükemmel bir protein kaynağıdır.

Vücut geliştiriciler bunun işlerini nasıl daha kolay hale getirebileceğini düşünüyorlar. Yağ olmadan ve tüm protein iyiliği ile? Bu kolayca sindirilebilir? vücut geliştirme az önce bir yiyeceğin büyük bir nimetini aldı.

Bu vücut geliştiriciler şu anda soyanın vücut geliştiricilere nasıl yardımcı olabileceğini tartışıyor olsa da, bir soyanın bir insanın genel sağlığına ne kadar katkıda bulunabileceğinden bir şey almaz.

 İşlenmiş gıdalar tipik olarak kendilerine bağlı bazı risklere sahip olduklarından, mümkünse, proteinleri işlemden çok doğal proteine ​​yapışmaları önerilir. Bu gıdanın en iyi kullanımı, birinin düşük yağlı, yüksek proteinli diyetine nasıl uyduğuna bağlanabilir.

Soya ürünleri sallama ve içeceklere dahil edilebilir. Laktoz içermeyen, laktoz intoleransı olmayan insanlar, muzdarip olmalarına gerek kalmadan milkshake fikrini hala alabileceklerdir.

Soya ürünleri ayrıca saponinler, izoflavonlar ve fitosterol gibi başka bir besin kaynağıdır. Saponinler sağlıklı bir bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur. Ayrıca vücutta kolesterol emiliminin artmasını önlemek için kolesterol ile birleşir. Fitosteroller ayrıca vücuttaki kolesterol emilimini, saponinlerle aynı şekilde azaltmaya yardımcı olur.

İzoflavonlar güçlü antioksidanlardır ve vücuttaki serbest radikallerin etkilerini önler. Birçok yaşlanma belirtisini önlerler ve kanserin önlenmesine yardımcı oldukları bilinmektedir. Bu tek başına soyayı başlı başına bir mucize protein kaynağı yapar.

İzoflavonlar, A, C ve E vitaminleri ile birlikte bu tür hastalıklara karşı mücadelede ön astarlar arasında mı? ayrıca kirlilik ve stresin etkilerine karşı koyarlar.

Ne Kadar Çok Ne Kadar
Diğer protein kaynaklarından farklı olarak, çok miktarda soya ürünü tüketmek oldukça güvenlidir. Soya ürünlerine alerjiler var olmakla birlikte, vakalar çok azdır. Bununla birlikte, soya diyetine geçerken, doktorunuza veya beslenme uzmanınıza danışmak en iyisidir. Özellikle soyanın aldığınız herhangi bir reçeteli ilacı engelleyip etkilemediğini sorun.

Soya, diğer kaynakların çoğunun yan etkilerini içermeyen harika bir protein kaynağı arayan insanlar için büyük bir nimet olabilir. Birinin diyetini nasıl geliştirebileceğini araştırması tavsiye edilir.

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *