Home / Sırt ve Boyun Ağrıları / Sırt Ağrısı ve Teşhisi

Sırt Ağrısı ve Teşhisi

Birçok doktorun tedaviye yol açabilecek endişe alanlarını özlediğini biliyor muydunuz? Bel ağrısının yaygın olduğunu biliyor muydunuz, ancak çoğu doktor nedeni göremedi mi? Cevap basit. Bunun nedeni, çoğu tıbbi doktorun, iyileşmek için şifa konusunda az deneyime sahip olmalarıdır. Aksine, çoğu doktor ilaç reçetelemeye ve çoğu zaman önlerinde kalan cevapları aramaya odaklanır. Beni yanlış anlamayın, iyi doktorlar her yere ulaşırlar, ancak bu insanlar omurganın, merkezi sinir sisteminin ve benzerlerinin eğitim bilgisinden yoksundur. Ayrıca, bu insanlar birçok sırt ağrısının nedeninin yanlış hizalanmış kemiklere veya omurgaya dayandığını görmekte başarısız olmaktadır. Tabii ki, hastalıklar da sırt ağrısına neden olabilir. Çok uzun süre oturmak, esneme egzersizi eksikliği vb.

Sırt ağrıları ciddiyse, sıklıkla MRG veya BT taramalarında ortaya çıkar. X-ışınları koşulları gösterir, ancak doktorlar kemiklerin ve omurganın hizalanması dışındaki tüm alanları gözden geçirdiğinden, çoğu zaman x ışınları sadece doktorun ne görmek istediğini ortaya çıkarır. Bu ben de dahil olmak üzere birçok insanın başına gelir. Omurga ve kemikleri analiz etmenin bir uzmanı, kronik bel koşullarınız olup olmadığını görmek istediğiniz adamdır.

Sırt ağrısı türleri siyatik içerir. Sırt problemi bazı durumlarda kayma diski olarak listelenebilir, ancak ağrı genellikle keskin, elektrik çarpması ve üzücü bir ağrı arkadan başladığından ve sonra bacaklarına gittiğinden dolayı doktorların teşhisini zorlaştırır. Bazen ağrı kesintili olurken, diğer zamanlarda ağrı kronik olabilir. Özel bir problem genellikle düzeltmek için ameliyat gerektirir. Birkaç uzmana göre siyatik, dayanan en kötü sırt ağrılarından biridir, çünkü ağrı hafif ağrılı olsa bile bir ayakkabının bağlanması için öne ve arkaya doğru bükülmesi zordur. Problem omurgada, eklemlerde ve tüm vücuda bağlanan omurganın bağ elemanlarında yatmaktadır.

Omurga, kasları, kemikleri, merkezi sinirleri vb. Oluşturur. Omurgayı bir arada tutan diskler, bağ dokuları, tendonlar, bağlar, vb. Bir insan dik dururken, omurganın elemanları gerginlik uygulamak için birleşecektir. Gerilmeyi, bir ipin aşağı çekerken nasıl tepki vereceğini düşünerek görselleştirebilirsiniz. Değişiklikler vücuda hareketlilikte yardımcı olur; ayrıca vücudun harekete nasıl tepki vereceğini belirler.

Alt sırt, omurga ve kalça eklemleri dahil olmak üzere büyük ölçekli yapılardan oluşur. Kalça eklemleri pelvise bağlanır ve her eleman alt sırttaki üçgen kemiğindeki ve omurganın her iki tarafındaki hipbonları birleştiren ve pelvisin bir parçasını oluşturan omurganın tabanındaki omurilik ile birleşir. (Sakrum)

Büyük kemikler bacaklarımıza yapışır, bu da dikey omuriliğe güç ve destek sağlar. Boyuna yakın olan kalın sinir dokular kordonunun (Spinal Kord) karşı tarafında başlayan kalın kemiklerimiz var. Bu alan boyunca eklemler kalınlaşır ve kemikler incelmeye ve büzülmeye başlar. Omurilik? Kalın beyazımsı mı? dokularla çevrili sinir kordonu, beynin tabanından uzanır ve vücuda katkıda bulunan bir çift omurilik sinirine bağ vererek omuriliğe devam eder.

Kombine bu elemanlar bize hareket kabiliyeti ve esneklik sağlıyor. Ek olarak, organlar bu elemanlar tarafından yönlendirilir.

Omurga, alt bölgedeki daha büyük kemik grubu, daha küçük taban ve üst mimariler tarafından tutulur. Bölgede stres oluşur, çünkü bu bölgenin altında daha büyük kaslar hareketi yönlendirerek ve kıvılcım yaparak çalışır. Bu, bacakların nasıl hareket edebildiğini, hangi gerilmeye omurlara uygulanır. Arkada ayrıca bir bel omurgası var. Disk kaba stresten etkilenir, çünkü her büküldüğümüzde ve oturduğumuzda, bu bölgeye 500 pounddan fazla uygulıyoruz, ancak bir inç kareye kadar uzanıyor? disklerin çevresinde ve alan boyunca sayım başına.

About elite

Check Also

Sırt Ağrısı ve Multipl Skleroz İlişkisi

Multipl Skleroz demiyelinizasyon gibi ilerleyici bir hastalıktır ve motor ve duyusal nöronları etkiler. Hastalık, durumun …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *