Home / Sırt ve Boyun Ağrıları / Sırt Ağrısı ve Multipl Skleroz İlişkisi

Sırt Ağrısı ve Multipl Skleroz İlişkisi

Multipl Skleroz demiyelinizasyon gibi ilerleyici bir hastalıktır ve motor ve duyusal nöronları etkiler. Hastalık, durumun kötüleşmesine neden olan remisyon döngülerine neden olur. Alevlenme başladığında etiyoloji gözden geçirilir, bunun nedeni nedir? Şu anda neden belli değil, ancak bazı uzmanlar viral enfeksiyonların ve otoimmün hastalıkların Multipl Skleroz nedeninde rol oynadıklarına inanıyor.

Hastalık komplikasyondur, ancak sırt ağrısına yol açar. Patofizyoloji görüşlerine göre, demiyelinizasyonun saçılması omuriliği olduğu gibi beyni de etkilemeye başlayacaktır. Bu bölgeleri etkiledikten sonra dejenerasyon miyelin kılıfını hedeflemeye başlar (hücre katmanlarını izole eden sinirler) ve bir dizi sklerotik doku lekesi oluşturur. Yamalar, motor motor sinir dürtülerine ulaşan iletimi bozar.

Multipl Sklerozum olup olmadığını nasıl bilebilirim?
Belirtileri düşünürsün. Belirtiler arasında ataksi, bulanık görme, zayıflık, ısı intoleransı, nystagmus, duyum bozukluğu, konuşma taraması, diplojik, optik nörit, parestezi, titreme niyetleri, öfori hissi, felç, idrar kaçırma idrarı ve vücudun pozunu ölçmek veya ölçmek için güçsüzlük sayılabilir. .

Ataksi nedir?
Ataksi, kasların koordinasyonu veya hareketini kontrol etmenin eksikliği veya yetersizliğidir.

Nystagmus Nedir?
Nystagmus, ritmik olarak yan yana hareket eden ve göz küresinin arkasındaki sinirler ve kaslar etkilendiğinden hastalıktan kaynaklanan istemsiz hareketlerdir.

Diplopik nedir?
Diplomik ve / veya diplopi çift görüşlülüktür. Çift görme, göz hareketinin koordinasyon eksikliğinden kaynaklanır. Optik nörit ayrıca gözleri de etkiler.

Multipl skleroz mevcutsa, doktorlar MRI testleri, EMG, CSF, CT, Oligoklonal bantlama vb. Testler tamamlandıktan ve eğer G (IgG) artışları, yani immünoglobulin mevcutsa ve protein alımı da artıyorsa, WBC mevcutsa, tıbbi tedaviyi göz önünde bulundurur.

MRG testlerinde tespit edildiğinde atrofi de tıbbi tedaviye başlayacaktır. Tıbbi tedavi hastadan hastaya değişir. Sırt ağrısı yaygındır.

İstatistiklere göre, evrendeki insan kitlesi bir dereceye kadar bel ağrısı çekecek. Bazı insanlar acı çeker, ancak hiç bir zaman devam eden yaralanmalar olmadı. Diğer insanlar yaralanmalardan acı çekebilir ve ağrının ne kadar korkunç olabileceğini hissedebilir.

Sırt ağrısı düşünüldüğünde, sebebinin ne olduğunu sormak gerekir. İnsan acıyı nasıl kontrol edebilir? Sırt ağrısını hafifletmek için hangi kişisel bakım önleme stratejileri kullanılabilir? Hangi tedaviler bana uygun?

Gerçek şu ki sırt ağrısı, şişme, topuk ağrısı, yanık tabanları, dövülmüş bağlar vb. Gibi ayak durumlarından ortaya çıkabilir. Spor yaralanmaları, araba kazaları, uygun olmayan bükülme ve kaldırma, sırt ağrısı ile ilgilidir. Aslında, çeşitli tıbbi durumlar multipl skleroz, ödem vb. Dahil olmak üzere sırt ağrısına neden olur. Sırt ağrıları ile ilgili birçok değişkende, omurganın nasıl yapılandırıldığı ve o yapı kesilirse ne olacağı konusunda sizi eğitmek gerekir. Başlayalım ve sırt ağrıları hakkında neler yapabileceğimizi ve hayatımızdaki bu stresi nasıl ortadan kaldırabileceğimizi öğrenelim.

Multipl skleroz mevcut olduğunda, tıbbi tedavi genellikle diyet, kontrollü egzersiz, konuşma terapisi, fizik tedavi; sıvılar arttı, ilaçları vb. Baclofen veya Lioresal gibi kas gevşetici ilaçlar hastaya vs. veriyor. Doktor genellikle hastanın Maalox almasını önerecektir. Maalox, kaslarda bulunan ve görünüşe göre doğal ilacı olmayan magnezyum ve alüminyum hidroksit ile bağlanmıştır, bu nedenle Maalox bir ikame edici görevi görür.

Alterna-GEL ayrıca kasların ürettiği kimyasallara alüminyum hidroksit jeli olarak bilinen kimyasalları içeren reçete edilir. Tıbbi yönetim kurulduktan sonra doktorlar hemşirelerin müdahalesini dikkate alacaktır.

About elite

Check Also

Sırt Ağrısı ve Sırt Ağrınızın, destekçilerinizin ne zaman tekmeleyeceğini öğrendiğini biliyor muydunuz? Destekçiler senin duyguların. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *