Home / Sırt ve Boyun Ağrıları / Sırt Ağrısı ve Herpes Simpleks

Sırt Ağrısı ve Herpes Simpleks

Size söyleyeceğim şey, özellikle herpes simpleks teşhisi konduysa sizi gelecek yıl korkutacak mı? Herhangi bir sonuca varmadan önce okumaya devam etmeni istiyorum. Herhangi bir zamanda tehdit altında hissediyorsanız, tıbbi yardım alın. Herpes simpleks doktorlarda hecelenmiyor? bürolar. Bu, sadece sırt ağrısına neden olmayan ciddi bir sinir rahatsızlığıdır, değil mi?

Bu durum, Edinilmiş bağışıklık yetmezliği sendromuna veya genel olarak AIDS olarak adlandırılan duruma neden olabilir. Viral enfeksiyon, cinsel ilişkilerle bulaşması gerekli değildir. Aksine, viral enfeksiyon, T-hücrelerinden gelişebilir. Hastalık, bağışıklık sistemine aracılık eden ve bu mortalik fırsatçı viral enfeksiyonun gelişmesine izin veren T-hücreleri içindeki bir hatadır. Bağışıklık sistemi düşük olduğunda hastalık tehlikelidir, çünkü genç bir hastalığın mikroorganizmaları ile karakterizedir.

Hastalık ciddi olarak gerekli değildir, ancak bir konakçı bağışıklık seviyesini düşürdüğü zaman, neden olabilir veya patojenik ve / veya hayatı tehdit edebilir.

HIV (İnsan immün yetmezlik virüsü), herpes simpleks gelişmesine neden olabilir. Test sırasında doktorlar, herpes simpleks, mikobakteri, sitomegalovirüs ve / veya kandili viral enfeksiyonlar gibi bir veya daha fazla işaretçi virüsle birlikte bulunan HIV viral enfeksiyonlarını keşfederse, durum ölümcül olarak etiketlenir.

Herpes simpleks bel ağrısına neden olur, çünkü duygular ve fiziksel yetenekler test edildiğinde hastalık patlar. Bu noktada kas-iskelet sistemi yoğunlaştırılmış ve / veya şiddetlendirilmiştir. Test uzmanları demans, israf paternleri, Kaposi sarkomu ve pnömonisti araştırır. Demans, hareketin kontrol altında tutulduğu ve duyuların kısıtlandığı beyne taşınırken ilerleyen, entelektüel ve bilişsel olarak kötüleşen bir durumdur. Demans mevcut olduğunda hafıza kaybı meydana gelir.

Kirlenmiş iğneler, enfekte uterus kanı, vb. Kullanılarak kan nakli, HIV veya herpes simpleksin ortaya çıkmasına neden olabilir. Semen teması, vajinadan salgılar, cinsel ilişki ve vajinadan ve semen salgılarından korunma HIV’e neden olabilir.

Ne zaman bir insan enfekte olmuş vücut sıvılarına veya kana maruz kalırsa, onları HIV riskine sokar. HIV, menide dolaşan lenfositleri ve vajinadan salgıları etkiler. Kan viral enfeksiyonu da taşır.

HIV mevcut olduğunda, lenfosit enfeksiyonlarını vajina ve semen salgılarına taşır, bu da mukoza zarındaki ve derideki küçük kırılmalar için taşınır. HIV, seçici hücrelere, özellikle de CD-4 içeren hücrelere bulaşan retrovirüslere geçer ve genişler. Antijen, yüzeyde duran CD-4’ü taşır. Lenfositler öncelikle T-4’lerdir. Bu aşamada, HIV, T hücreleri veya lenfositler içinde çoğalacak ve hücreleri tahrip etmeye başlayacaktır. T-hücrelerinin tahrip olması kaslara, eklemlere vb. Zarar verir, bu da direnç kabiliyetlerinin düşmesine neden olur.

Semptomlar:
Belirtileri yorgunluk, iştahsızlık, halsizlik, kilo kaybı, ateş, tekrarlayan ishal, solukluk, yetersiz beslenme, gece terlemeleri, lenfadenopati, demans, konfüzyon ve disorientasyon olabilir. Herpes simpleks AIDS’te gelişmediyse (Her durumda olacağı gibi değil), salgınlar genellikle düzensiz meydana gelir ve vajina veya penis bölgesinde karıncalanma ve yanma hissine neden olur. Yeşilimsi sarı bir akıntı meydana gelecektir. Belirtiler başlayacak, birkaç ay geçecek ve hasta aşırı derecede sıkıntılı ise tekrar gelişecektir. Doktorlar genellikle asiklovir gibi ilaçlar kullanarak herpes simpleksini tedavi eder.

Aşırı uçuk simpleks vakalarında kronik ağrı oluşur, hangi uzmanlar vücuda bir ilaç enjekte eder? (Transkütan) Etki, uçuk simpleksinden kaynaklanan ağrıyı hafifleten, elektriklendirici bir sinir simülasyonuna (TENS) neden olur.

Ağrı bazen çok acı verici. Herpes simpleks HIV’de gelişirse, kırmızı ve beyaz kan hücreleri, ayrıca transaminaz, enzimler ve alkalin fosfataz etkilendiğinden ağrı hala artabilir. Hastalık herpes simpleks aşırı ağrı nedeniyle bazen mobiliteyi sınırlayabilir. Bu durumda, vücudunuzu dinlendirmeniz ve mümkün olan en kısa sürede doktorunuzu ziyaret etmeniz gerekecektir.

About elite

Check Also

Sırt Ağrısı ve Sırt Ağrınızın, destekçilerinizin ne zaman tekmeleyeceğini öğrendiğini biliyor muydunuz? Destekçiler senin duyguların. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *