Home / Sırt ve Boyun Ağrıları / Sırt Ağrısı Girişimleri

Sırt Ağrısı Girişimleri

Sırt ağrıları nasıl giderilir?

Doktorlar genellikle sırt ağrısını hafifletmek için çeşitli egzersizler, diyetler, esneme egzersizleri vb. İstatistiklere göre, yalnızca 200 milyondan fazla Amerikalı sırt ağrısı çekiyor. Bazı hastalar ameliyatı sürdürürken, diğerleri ağrıyı en aza indirmenin yollarını bulur. Ne yazık ki, bazı insanlar bu ağrıyı gidermek için alkole ve uyuşturucuya yönelirler.

Ağrı kronik olduğunda, günlük görevlerle baş etmeyi zorlaştırır. Sırttaki çoğu ağrı alt bölgede başlar. Bu kadar acı çeken birçok insan rahatlama bulmak için bir hobi yaratıyor.

Sırt ağrısı hafif veya kronik, aktiviteleri, hareketliliği vb. Yavaşlatabilir. Olsa da, birçok tıbbi neden ve bazen gizemli nedenler, gerçekte, dünyadaki insanların çoğunluğunun düzenli olarak gererek ve egzersiz yaparak eklemlerin ROM’unu sürdürememesidir.

Bu nedenle bel ağrısı, zaman kaybının ve harcanan paranın bir numaralı nedenidir. Gerçek şu ki sırt ağrısı tek başına insanların hasta çalışmak için çağırması gereken en önemli nedenlerden biridir. İstatistiklere göre, sırt ağrısındaki artış toplam zarar tahminlerini ve tıbbi maliyetlerin yıllık 60 milyar dolara yükselmesine neden oluyor.

Bazı insanlar şanslı. Bu, bazılarının gizemli bir şekilde yaşadığı sırt ağrısıdır ve birkaç ay içinde ağrı kaybolur, asla geri gelmez. Şanslı köpekler!

İnsanların büyük bir kısmı kısa sürede sırt ağrısından doğal olarak iyileşirken, bir diğer yüzde 100’ü oluşturuyor ve bu insanlar ağırlıklarını değiştirerek, oturma düzenlerini ayarlayarak ve gererek rahatlama buluyorlar.

Yine de, diğerleri sırt ağrısına dayanabilir. Bu insanların bir kısmı, oturdukları sandalyenin şeklini oluşturacak şekilde, nihayet ezikleri geri çekinceye kadar sandalyelerde veya kanepelerde yetersiz oturacaklar. Bu insanlar genellikle analjezikler gibi reçetesiz ilaçlara maruz kalarak bir ömür harcarlar. Kanepeden inerlerse, sırtını gerdirme egzersizleri ve Kiropraktörlerin desteği ile hizalayın, böylece ağrı kaybolabilir.

Yine de, diğer insanlar yaralanmalar, travma, hastalık vb. Nedeniyle yaşam boyu bel ağrısı çekiyorlar. Dezavantajı bu kişilerin nadiren hak ettikleri tedaviyi görmeleridir, çünkü doktorlar tarafından nadiren tavsiye edilir. Kısacası, doktorlar genellikle reçetesiz satılan ilaçlar, yani sorunu gidermek için ağrı kesiciler önereceklerdir. Doktorlar nadiren hastalara egzersiz yapmasını, diyet yapmasını vb. Söyler. Bazen duyabiliyor musun? Ancak doktor hastaya nadiren nasıl yapıldığını söyleyecektir.

Ağrı kesici ilaçlar iltihaplanma ve bazen de ağrıyı gidermeye çalışır, ancak doktorların hastalara söyleyemedikleri şey, bu ağrı kesicilerin bazılarının aslında katil olduğudur. Ayrıca, ağrı kesiciler tüm insanlar üzerinde aynı etkiye sahip değildir. Elbette, bazı ağrı kesiciler bazıları için ağrıyı azaltırken, diğerleri zarar vermeye devam edebilir.

Bu bizi uyuşturucu bağımlılığına ve alkolizmine götürür, çünkü bu insanlar acı ile başa çıkmak için yardıma ihtiyaç duyarlar ve doktorlar bu yardımı vermezse, bu nedenle uyuşturucular ve alkol cevaptır. Başka bir sorunumuz var.

Gerçekler ışığında, bel ağrısı geri kazanımları bilginin arkasında durmaktadır. Bir hastanın acısına neyin neden olduğu konusunda bir fikri olduğunda, rahatlamalarını sağlayan tedavilere geçebilir.

Gerçek: Bir kişi sebep, sonuçtan haberdar olduğunda, o zaman nedenini ortadan kaldırmak için harekete geçebilir. Bir kişi nedenin farkında olduğunda, kabullenmeye geçer, sırayla kabul onu harekete geçirir.

Sebebini nasıl bulabilirim?
Sebebinizi durumunuzu araştırıp bulabilirsiniz. Araştırmaya başladığınızda gözleriniz açılacak, bu da sizi doktorunuzla tartışmaya yönlendirecek, acınızı giderecek tedavileri sürdürecektir. Doktorlar ilaçları reçete eder, test eder ve bazı durumlarda ameliyatları teşvik eder, bu nedenle bu insanlar nadiren egzersiz içeren GERÇEK SAĞLIK’a odaklanırlar.

Egzersizin en kötü bel ağrısını bile azalttığı kanıtlandı. Egzersiz, iç yaralanmalardan ölmeyi önlediği kanıtlandığı kadar ileri gitti. Çoğu insan sıradan altı ay sonra iç yaralanmalardan ölür; ancak, bir kişi doktorlara karşı durdu ve bu egzersizin iyi sağlık için kapı bekçisi olması gerektiğine karşı durdu.

About elite

Check Also

Sırt Ağrısı ve Sırt Ağrınızın, destekçilerinizin ne zaman tekmeleyeceğini öğrendiğini biliyor muydunuz? Destekçiler senin duyguların. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *