Home / Genel Sağlık / şeytantersi

şeytantersi

Asafoetida aynı zamanda “Tanrıların Yemeği” olarak da anılıyor. Kullanılan bu bitkinin ana kısmı, uçucu bir yağ oluşturan reçinedir. Bu bitkinin tarihi, lezzet için Büyük İskender tarafından zaman içinde sıkça kullanıldığı için şaşırtıcıdır. 4’te geri döndü. Hala erken zamanlarda, Asafoetida, gazı ve onunla ilişkili şişmeyi tedavi etmek için kullanıldı. Zamanla taşınan reçine sakızı, Hindistan’da hazırlanan vejetaryen yemekleri için sıklıkla kullanılır. Bugün, Worcestershire sosundaki ana lezzetlerden biri.

Asafoetida, sindirim için yardım, baş ağrıları için bir ilaç, bir panzehir ve balgam söktürücü gibi çok çeşitli kullanımlara sahip bitkisel bir bitkidir. Asafoetida’nın bazı zihinsel bozukluklarda kullanıldığı biliniyor, ancak çok sık olmadığı, hafif kaygı dışında önemli bir fark yarattığı görülmedi. Bu nedenle öncelikle daha iyi şeyler yapabileceği bedensel işlevlere odaklanır.

Daha önce de belirtildiği gibi, gaz ve onunla ilişkili şişkinlik üzerine çalışır, ancak ayrıca hazımsızlığı kolaylaştırır, mide kramplarına biniyor ve Asafoetida’nın sindirim bölümüne katkısı olan kabızlığa yardımcı oluyor. Baş ağrıları söz konusu olduğunda, Asafoetida su ile karıştırıldığında, migren tedavisi ve gerginlik baş ağrıları için büyük umut vaat ediyor. Panzehir olarak, sarımsakla karıştırıldığında yılan ısırıkları ve böcek kovucu maddeler için mükemmeldir.

Bir balgam söktürücü olarak Asafoetida yağı, fazla sümüğün vücudundan kurtulmaya yardımcı olur ve solunum sistemini rahatlatır. Birçokları boğmaca, astım ve bronşit tedavisinde kullanılır. Soruşturmanın bir sorun olduğu durumlarda asafetida biriken öksürüğün atılmasında yardımcı olur. Öksürükler ve balgam söktürücü maddeler olarak iyi karışmış gibi görünen bazı karışımlar, gerçek ghee ile taze reçineli sakız tozu ya da bal, beyaz soğan suyu, tembul fındık suyu ve kuru zencefil ile asafetida tozu karışımı ile kavrulur.

Asafoetida’nın çok nahoş bir kokusu var, o kadar kötü ki “Şeytanın Gibi” diyor. Kötü koku, bitkinin kök ve kökünden çıkan reçineden gelir. Asafoetida, rezene bitkisinin bir çeşididir, ancak havuçla ilişkilidir. Kötü koku, uçucu yağların bir parçası olarak bulunan organik kükürt bileşiğinden oluşur. Asafoetida ağacının değeri söz konusu olduğunda, daha yaşlı, daha iyi ve dört yaşından küçük ağaçlar neredeyse değersizdir.

Asafoetida’yı pazarda satın alırken, üç farklı biçimde mevcut olacak, bunlardan biri Çin eczanelerinde yaygın olarak satılan ve karakteristik olarak kök ve toprak parçalarına sahip olan gözyaşı deniyor. Aynı zamanda, köri gibi lezzetleri tatmak için baharat, fasulye, sos, turşu gibi pek çok çeşni kullanılan bir macunda da satılmaktadır ve birçoğu onu sarımsak yerine kullanmaktadır.

Asafoetida’nın kullandığı diğer bir kaç benzersiz şey ise, tariflerde düzenli olarak kullanılması halinde erkeklerin doğurganlık şansını artırabileceği önerildi. Genellikle diş ağrısı için de kullanılır.

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *