Home / Saç Ekimi / Saç Ekimi Şekillendirme Sırları

Saç Ekimi Şekillendirme Sırları

Saç ekimi yaptırıyorsanız, muhtemelen şekillendirme yöntemleri hakkında her şeyi bilmek istersiniz. Ameliyattan önceki günlerden sonraki yıllara kadar, saçınıza nasıl bakacağınızla ilgili her şeyi bilmek iyidir. Saçınızın iyi görünmesini istemeseydiniz, ilk önce saç nakli yaptırmazdınız.

Cerrahla görüşmeniz sırasında, sahip olmak istediğiniz saç stilini açıklayın. Bu ona saç derinizdeki saç nakli reseptörü alanlarının tasarımını en iyi nasıl yaratacağı hakkında bir fikir verir. Saçın açısında veya saçın yönünde bir fark yaratabilir.

Doktor, geçmiş saç ekimi hastalarının resimlerinden önce ve sonra size gösterecektir. Resimlerin hepsinde aynı saç kesimini gördüklerinde cesaretiniz kırılmamalıdır. Bu genellikle doktorun doğru olmaya çalıştığı durumdur.

Hastaların saçları köpük veya jel gibi saç şekillendirici ürünlerle poz vermesini sağlar. Bu, saç ekiminin yapabileceği hakkında yanlış bir izlenim almanızı önlemek içindir. Yine de, hayal gücünüzü kullanırsanız, doğru stilin saç ekiminin harika görünmesini nasıl sağlayacağını görebilirsiniz.

Saç ekimi ameliyatına girmeden önce, cerrahınız size ameliyat öncesi ve sonrasında saçlarınızın bakımı hakkında bazı bilgiler verecektir. Taçınızdaki kılların en az 2 cm uzunluğunda olması gerektiğini vurgulayacaktır. Bu, donör bölgesi skarının dikişler iyileşene kadar uygun şekilde örtülmesini sağlayacak şekildedir.

Ayrıca, doktor saçını kesmeni söylemeyecek. Aslında, bir saç nakli elde ederken, saçınız ne kadar uzunsa, o kadar iyi çalışır. Dikişleri gizler ve sonunda sahip olabileceğiniz izleri gizler.

Saç ekimi ameliyatından önce normal şampuanınızı kullanmanız söylenecektir. Özel bir kafa derisi tedavisi gerekmez. Başınızın üstündeki kırılgan saçlar için endişelenmeyin. Doktor gittikçe aşıları ile karıştırır.

Garip görünebilir, ancak aşılanmış kıllar bir kez ayarlandığında, saçınızın geri kalan kısmı kadar güçlüdür. Onları kesebilir, tarayabilir ve fırçalayabilir, hatta zamanla boyayabilirsiniz. Yeni kıllar üç ay içinde uzamaya başlar. Saçlarınız ayda yaklaşık bir veya iki santimetre uzayacağından saç kesimlerine daha sık ihtiyacınız olduğunu göreceksiniz.

Yoğun şekillendirme için, kuaförünüz saç ekim ameliyatınızdan yaklaşık 20 gün sonra size bu konuda yardımcı olabilir. Aşılı saçlarınız eski saçlarla aynıdır, ancak saçsızdır. Ancak, ilk başta özel bir bakıma ihtiyaçları vardır. Kuaförünüz saç nakli hakkında bilgi sahibi olmalı ve kaçınmanız gerekenleri anlamalıdır.

Birkaç hafta sonra, saç ekim greftinizi tıpkı eski saçınızı kaybetmeden önce yaptığınız gibi tedavi edebilirsiniz. İstediğin şekilde biçimlendirebilirsin. Tarak ve saç bakım ürünleri üzerinde kullanabilirsiniz. Unutma, bu gerçekten kendi saçın.

About elite

Check Also

Saç Ekimi Ameliyatından Sonra Saçınızın Nasıl Görüneceği Hakkında Bilgiler

Saç ekimi ameliyatına başlamadan önce nasıl döneceğini bilmek isteyebilirsiniz. Gerçek şu ki, her saç başı …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *