Home / Saç Ekimi / Saç Ekimi İşlemleri Hakkında Gerçekler

Saç Ekimi İşlemleri Hakkında Gerçekler

İnsanların saç ekim prosedürlerini alması, yöntemler iyileşmeye devam ettikçe daha yaygın hale geliyor. Herkesin kötü saç tıkaçları olan bir kişiyi görebilmesi, önceki zamanlardan daha az belirgindir. Yine de, saç ekimi ameliyatı hakkında yaygın olarak bilinmeyen birkaç gerçek var.

1. Erkeklerin büyük bir bölümünün saçsız sorunları var. Aslında, 50 yaş ve üzerindeki Amerikalı erkeklerin% 50’si bir miktar saç dökülmesi ile karşı karşıyadır. Günümüz toplumundaki saç problemleri fethedilmeye başlandı. Bazıları başlarını tamamen tıraş ederek yapar. Diğerleri tam tersi güzergahı kullanır ve saç ekimi ameliyatı geçirir. Kelliklerini kabul edenler sağlıklı bir ruh olabilir, ancak dünyanın geri kalanına biraz adım atmışlardır.

2. Prosedür kalıcıdır. Sonuçları beğenmediğinize karar verirseniz, saçınızı değiştirmek için bir peruk çıkarmak kadar basit değildir. Birçok ameliyattan geçmek zorunda kalacaksınız ve başınız asla aynı görünmeyebilir. Bu nedenle, hiçbir saç ekimi ameliyatı için doktorun teklifini asla kabul etmemelisiniz ve tam bir saç ekimi ameliyatı yapmadan önce nasıl bir hoşunuza gittiğini görmemelisiniz. Başladıktan sonra, kararlısın.

3. Saç ekimi ameliyatından sonra birkaç gün dinlenmeye ihtiyacınız vardır. Operasyona dayanmak çok kolay olduğundan, normal aktivitelerinize geri dönüp zıplayabileceğinizi düşünebilirsiniz. Sonuçta bu sadece kafa deriniz, kas ya da kemik değil. Gerçek şu ki birçok küçük yaran var ve onları korumalısın.

4. Saç ekimi zaman alıcı bir taahhüt olabilir. Tedavi genellikle bir ila iki yıl sürebilir. Binlerce greftin bir oturuşta yapıldığı mega seanslar genel süreyi kısaltmaya yardımcı olur. Ancak, bu seansların uzunluğu genellikle yorucu olur.

5. Saç ekimi ameliyatı diğer prosedürlerle birleştirilebilir. Saçınız yeterli değilse, normal bir saç ekimi ameliyatınız olamaz. Bununla birlikte, benzer sonuçlar elde etmek için saç ekimi ile birlikte kullanılabilecek başka ameliyatlar da vardır. Fark, bu prosedürlerin genellikle daha acı verici olmasıdır.

6. Greftler hayatta kalamaz. Birkaç cerrah, saç nakli ameliyatından sonra saç greftlerinin her zaman hayatta kalacağı gerçeğini size açıklayacaktır. Umut şu ki, sadece birkaçı kaybedilecek ve genel sonuç acı çekmeyecek. Gerçek şu ki, genellikle olan budur.

7. Saç ekimi tedavileri düşündüğünüz kadar maliyetli değildir. Örneğin, saç ekiminiz için makul miktarda 12.000 dolar harcayabilirsiniz. Eğer 30 yaşında yapıp 70 yaşında ölmüş olsaydın, nakli 40 yıl geçirirdin.

Bu, yılda 300 ABD Doları veya ayda 25 ABD Doları tutarında bir ortalama anlamına gelir. Sözde düşük maliyetli saç dökülmesine yönelik tedavilerin çoğu ayda 25 dolardan fazlaya mal oldu. Saç ekimi ameliyatını ilk etapta yaparak gerçekten tasarruf edersiniz.

About elite

Check Also

İyi Saç Ekimi Cerrahı Nasıl Bulunur?

ABD’de, bir doktorun, bir doktor olarak temel ruhsatlandırma dışında, saç nakli ameliyatı için herhangi bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *