Home / Saç Ekimi / Saç Ekimi Cerrahisi Planlaması

Saç Ekimi Cerrahisi Planlaması

Saç ekimi ameliyatından geçerken ilk adımların atılması cesaret ister. Prosedür için planlama yapmak, nihai kararını bile vermeden önce gereklidir. Bu adım tamamlandığında, ameliyat için hazırlıklara başlamaya hazır olacaksınız.

Saç ekimi prosedürü için onaylanmadan önce, doktorunuz size imza atmak zorunda kalacaktır. Ameliyata uygun görülmelisin. Herkesin onaylanmış olabileceği anlaşılıyor, ancak olmamanızın birkaç nedeni var.

Doktor, hem çektiğiniz saç dökülmesini hem de hala sahip olduğunuz saç büyümesini keşfedecek. Bu çok önemlidir, çünkü saç nakli için donör kılının nereden geldiğini bilmek zorunludur.

Doktor aynı zamanda aile geçmişinizde kellik ve kıllanma düzenlerini bilmek isteyecektir. Bu, makul bir süre sürecek iyi bir sonuç için umut olup olmadığına dair bir fikir verecektir. Daha önce saç protezi ameliyatı geçirdiyseniz doktora başvurmanız gerekir.

Saç ekim işlemi yapmanıza nasıl tepki vereceğiniz hakkında bir fikir edinmek için, doktor birçok soru soracaktır. Sağlık ve saçınızla ilgili olarak yaşam tarzınızın temellerini bilmek isteyecektir.

Doktor ayrıca saç ekimi yaptırırken neyin değişeceğini düşündüğünüzü bilmek isteyecektir. Beklentileriniz çok yüksekse, saygın bir doktor saç ekimi yapmadan önce danışabilirsiniz. Pozitif ancak gerçekçiseniz, bir sonraki adıma hazır olabilirsiniz.

Daha sonra doktor, sağlığınızdaki cerrahi işlemlerle ilgili tüm gerçekleri öğrenecektir. Kontrolsüz yüksek tansiyon bir problem olur. Coumadin gibi pıhtılaşma önleyici ilaçlar kullanıyorsanız, saç ekimi yaptırmadan önce bir süre onları almayı bırakmanız gerekir.

Aşırı skar geçmişi olan insanlar saç ekimi yaptırmayı iki kez düşünmek isteyebilirler. Skarlar genellikle işlemin bir parçasıdır çünkü donör kılı kafa derisinin arka ve yanlarından alınır. Burada, alındığında izler oluşur.

Planın içine bu kadar yaklaşırsanız ve ameliyat için onaylanırsa, doktor saç nakli gününün kendisini tartışmaya başlayacaktır. Değerlendirilecek ve tam olarak hangi saç ekimi işleminin yapılacağını söyleyeceksiniz. Doktor bu işlemin nerede yapılacağını tartışacaktır.

Doktor size normal saç gibi nakilleri tedavi etmeniz için ne kadar zaman alacağı gibi bilgiler verecektir. Ayrıca saç ekimine ne kadar farklı bakacağınız konusunda da bir fikir verecektir.

Saç ekimi yaptırmak büyük bir adımdır, ancak iyi bir planlama ile doğru kararı verdiğinizden emin olabilirsiniz. Saygın bir doktor, doğru şeyi yaptığınızdan emin olmak için aklınızdakilerle birlikte çalışacaktır.

About elite

Check Also

İyi Saç Ekimi Cerrahı Nasıl Bulunur?

ABD’de, bir doktorun, bir doktor olarak temel ruhsatlandırma dışında, saç nakli ameliyatı için herhangi bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *