Home / Genel Sağlık / Otistik Çocuklar ve Evliliğin Gerginliği

Otistik Çocuklar ve Evliliğin Gerginliği

Maalesef, modern zamanlarda, birçok evlilik boşanma ya da ayrılma ile sonuçlanır. Otistik bir çocuğa karıştığında bu istatistik daha da yükselir. İkinizin de ne kadar sevip anlayıp anlamadığına bakılmaksızın, gerçek şu ki otizmin çok zor bir mesele olduğu ve evliliğin zorlanmasının nadir olmadığı. Durumunuz hakkında olumlu olmaya çalışarak ve evliliğinizi sağlıklı tutmak için çalışarak, siz ve eşiniz evlilik problemlerini önleyebilir ve umarım otistik bir çocuk yetiştirmenin zor zamanlarında hayatta kalabilirsiniz.

Neden karınızla ya da karınızla evlendiniz? Sık sık bu soruyu kendinize sorarak, evliliğinizdeki iyi şeylere odaklanabilirsiniz. Otizmi olan bir çocuğu büyütmek streslidir ve eğer stres altındaysanız, en küçük yanlış adımlara karşı başka birine dokunma eğiliminiz vardır. Bu kötü niteliklere odaklanmak yerine, ilişkinin başlangıcında yaptığınız gibi birbirinizden zevk almak için biraz zaman ayırın. Bu, çocuklarınızdan ayrı bir zaman geçirmeyi içerebilir. Çocuğunuzun otistik olduğunu öğrendiğinizde, sizin ve eşinizin çocuğunuzun cevap vereceği sadece iki kişi olmadığından emin olmanız yararlı olacaktır. Bir büyükbaba veya büyükanne, teyze veya amca, olgun kardeş veya dadı, çocuğunuzun hayatında mümkün olan en samimi şekilde sahip olmak için iyi insanlardır. Bu sayede eşinizle yalnız zaman geçirmeniz mümkündür.

Birbirinizle savaşmak yerine çocuğunuza yardım etmek için eşinizle birlikte çalışın. Bazı durumlarda ne yapılması gerektiği konusunda farklı fikirlere sahip olmanız çok muhtemeldir, bu nedenle çocuğunuz için herhangi bir tıbbi karar vermeden önce uzlaşmaya ve daima profesyonel danışmalar almaya hazır olun. Birlikte çalışarak çocuğunuza en iyi fırsatları verdiğinizi unutmayın. Bir aile olarak birlikte geçirmek için her hafta ayrı zaman ayırmaya çalışın, özellikle bir ebeveyn veya diğeri birincil bakıcı ise.

Son olarak, ihtiyacınız olduğunda yardım isteyin. Başarılı bir evliliğin bir kısmı, bireysel ihtiyaçlara odaklanmak için ayrı zaman harcamaktadır ve otistik bir çocuğunuz olduğunda bu durum farklı değildir. Ancak, siz ve eşinizin yalnız zaman geçirmediğiniz sürece mutlu olmadığınızı tespit ederseniz, durumu yeniden değerlendirmenin zamanı gelmiştir. Bir aile veya evlilik danışmanı size ve eşinize birlikte mutlu bir yaşam için doğru yolda geri dönmenize yardımcı olabilir. Otistik çocukları yetiştiren diğer çiftlerle tanışmak da faydalı olabilir. Yalnız değilsin ve asla kolay değil. Evliliğinizi mutlu etmek için çaba sarf ederek, otistik bir çocuk yetiştirme görevinden sıkılsanız bile, siz ve eşiniz evliliğinizin dağınık bir boşanmayla bitmemesini sağlayabilirsiniz.

About elite

Check Also

Yenidoğan bebeğinizi gripten koruyun

Yine yılın bu zamanı: grip mevsimi. Her yıl milyonlarca insan, grip salgınlarının yıllık başlangıcına hazırlanmak …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *