Home / Genel Sağlık / Ortak alerji belirtileri

Ortak alerji belirtileri

Alerjileriniz olduğundan şüpheleniyor musunuz? Bunu yaparsanız, bir onay arıyor olabilirsiniz. Ne de olsa, bazı bireyler kendilerini tanıyabiliyorlarsa tıbbi yardım almaları gerekmediğine inanırlar. Bu, bazı durumlarda alerji semptomlarınız şiddetli olmadığı sürece geçerlidir.

Alerjilerden muzdarip olup olmadığınızı belirleme konusunda nasıl gidebileceğinize gelince, genel alerji semptomlarını aramak isteyeceksiniz. Bu, doktora gitmeyi planlayıp planlamamayı veya yaşam tarzı değişikliği yapmaya mı başlamanız gerektiğini belirlemenin en kolay yollarından biridir. Alerjilerin genel semptomlarından bazılarının ne olduğunu öğrenmekle ilgileniyorsanız, birkaç farklı seçeneğiniz vardır. Çevrimiçi alerjilerin en sık görülen semptomlarını araştırmak kolaydır. Standart bir internet araması ile güvenilir tıbbi web sitelerini bulabilirsiniz. Basılı tıbbi kitapları yerel kütüphanenizde veya birçok kitapçıda satılmaya hazır bulabilirsiniz. Ancak en kolay yol okumaya devam etmektir.

Güvenilir bir tıbbi web sitesi olan WebMD’ye göre, çoğu alerji hastası alerjik reaksiyon gösterdiğinde sadece hafif ila orta derecede alerji semptomları yaşar. Hafif alerjik reaksiyonlara gelince, yaygın semptomlar göğüs tıkanıklığı, kaşıntılı gözler, sulu gözler ve döküntüdür. Orta derecede alerjik reaksiyonlara gelince, semptomlar kaşıntılı gözler, sulu gözler, döküntü, göğüs tıkanıklığı, vücudun çoğunda kaşıntılı bir his ve zor nefes alma eğilimindedir. Her ne kadar hafif ila orta derecede alerji belirtileri evde, bir doktorun ofisini veya hastanesini ziyaret etmeden tedavi edilebilse de, nefes almayı zorlaştırırsanız, semptomlarınızı istemediğinizden tıbbi yardım almalısınız. iletin.

Şiddetli alerjik reaksiyonlar hafif ila orta şiddette semptomlar kadar yaygın olmasa da, en tehlikelilerdir. Bu yüzden alerjiniz varsa ve belirtilerinizin kötüye gittiğini tespit ederseniz, hala tıbbi tedaviyi aradığınız sürece evde tanı konulur. Bu, alerjik reaksiyonlar söz konusu olduğunda, genellikle çok daha şiddetli olduklarından gıda alerjiniz olduğundan şüpheleniyorsanız önemlidir. Şiddetli alerjik reaksiyonlara gelince, şişlik, kırılma zorluğu, kusma, ishal, ağrılı kramplar, baş dönmesi ve bilinç kaybı olabilir. Ciddi bir alerjik etkinin ardından derhal tıbbi yardım alınmazsa, ölümle sonuçlanabilir.

Daha önce belirtildiği gibi, alerjilerin bir sonucu olup olmadığını görmek için belirtilerinizi incelemeniz mümkün değildir. Akılda tutularak, tıp alanında bir bireyi ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Bunun nedeni, size en iyi rahatlamayı sağlayabilecek daha güçlü bir reçeteli ilaç alabilmenizdir. Reçete vermemiş olsanız bile, doktorunuz size muhtemelen ipuçları ve önerilerde bulunacaktır. Örneğin, reçetesiz satılan bir alerji azaltma ilacı önerebilir veya yardım aramanız için doğal yollar önerebilir. Sağlık sigortanız varsa, doktorunuzu ziyaret etmeniz teşvik edilir, çünkü bundan zarar gelmez.

Hatırlatma olarak, bir gıda alerjisinden muzdarip olduğundan şüpheleniyorsanız veya şiddetli bir alerjik reaksiyonunuz varsa, derhal tıbbi yardım isteyin. Hafif ila orta dereceli semptomlar evde tedavi edilebilir, ancak tetikleyici faktörlerden kaçınmayı deneyin.

ppppp

Sözcük Sayısı 573

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *