Home / Genel Sağlık / Multivitaminler? Günlük Sağlık için Bilet

Multivitaminler? Günlük Sağlık için Bilet

Giderek artan sayıda dünya nüfusu şimdi istekli ve sağlıklarına bakmak ve refahlarını korumakla ilgileniyor. Bu farkındalığın, hem yetişkinlere hem de gençlere fayda sağlamak için çeşitli sağlık takviyelerinin oluşturulmasına katkıda bulunduğunu belirtmek önemlidir. Diyet ve vitamin takviyeleri, sağlık bilincine sahip bireylere sürekli olarak değerlerini kanıtlamıştır.

Mükemmel bir günlük multivitamin takviyesi sadece genel bedensel işlevlerinizi geliştirmekle kalmaz, zihinsel ve fiziksel durumunuzu ve refahınızı iyileştirir. Herhangi bir bireysel ihtiyaçla başa çıkmak için besinleri uygun şekilde desteklemek için zaman zaman spesifikasyon gerekir. Bir örnek kalp hastalığı olan hastalarda olacaktır, bu durumun önlenmesinde CoQ10’a girmeleri gerekirdi. Alzheimer hastalığı, düzenli olarak C Vitamini ve E alımı kombinasyonuyla etkili bir şekilde önlenebilir.

Multivitamin takviyeleri mutlaka önerilen günlük dozaj için gerekli tüm vitaminleri ve besinleri içerir. Multivitamin takviyeleri, hamilelik ve belirli yaş parantezleri gibi bireysel koşulların ihtiyaçlarını karşılamak için de formüle edilebilir. Sıvı formdaki multivitaminlerin, normal hap formlarından daha verimli olduğu iyi anlaşılmış bir gerçektir. Bunun nedeni, vücudun, tablet veya kapsül biçimindeki sıvı multivitaminlerden beş kat daha fazla sıvı besin maddelerini kolayca emebilmesidir.

Temel olarak, vücudun düzgün çalışması için 13 temel vitamin gerekir. Vücudun kritik performansının düzenlenmesinde, A, B, C, D, E, K, B12 vitaminlerine ve 7 B kompleks vitaminine sahip olması gerekir. Bu vitaminlerin büyük bir kısmı vücudumuz tarafından yediğimiz yiyeceklerden elde edilir. Hastalık ve hatta ölüm tehlikesi, bazı temel vitaminlerin eksikliğindedir. Bu, vitamin takviyesinin girdiği yerdir. Bu eksiklikten kaynaklanan hastalığı önler. Bu gerçekle, birinin günlük olarak vitamin takviyesini reddetmesi pek mümkün değildir. Öyleyse şimdi soru şu ki, günlük diyetimizin çoğunluğu bize ihtiyaç duyduğumuz temel besinleri sağlayabildiğinde neden bireylerin multivitamin alması gerekiyor? Zorunlu olmayabilir, ancak herkes günlük multivitaminlerden faydalanabilir.

Daha önce belirtildiği gibi, günlük multivitamin alımının net yararı, vitamin / besin eksikliğini önlemektir. Bazı kişisel durumlar diyet ihtiyaçlarını artırabilir. Gebe kadınların ilk üç aylık döneminde doktorları tarafından multivitamin almaları önerilir. Bu, annelere sadece yeterli beslenmeyi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda doğmamış çocuğa rahminde de faydalı olması için uygun vitaminleri sağlar. Her gün multivitamin almak hamile beslenmeden doğmamış bebeğine yetersiz beslenme sağlama riskini azaltır. Yaşlılık, alkolizm, sigara içme ve aşırı kirliliğe maruz kalma gibi diğer koşullar, multivitaminler tarafından başarılı bir şekilde telafi edilebilen vücut sistemi üzerinde uzun vadeli zararlı etkilere neden olur.

Stres ayrıca multivitaminlerin sağlayabileceği ciddi takviye gerektiren bir risk faktörüdür. Özellikle sağlık ihtiyaçları doğrultusunda çok fazla işi olan ve zor zamanları olan insanlarda, multivitaminler uzun vadede herhangi bir sağlık sorunu yaşamadan onları sürekli hareket halinde tutmak zorundadır. Stres formülasyonları hem zihinsel yeteneğinize hem de günlük dayanıklılığınıza fayda sağlar. Bahsedilen faydaların yanı sıra günlük multivitaminler, kanser veya herhangi bir kalp-damar hastalığı riskini de asgariye indirir.

Bazı insanlar, hepsi olmasa da, düzenli olarak multivitaminler almaları konusunda rahat bir sağlık hissine sahip olduklarına tanıklık ediyorlar. Bu, multivitaminlerde bulunan ilave bileşenlerin sinerjik veya birleşik etkilerinden kaynaklanmaktadır. E vitamini gibi yağda çözünen bir antioksidan vitamin, vücuttaki olası zararlı serbest maddeleri etkisiz hale getirmek için çalışır. Bu vitamin aynı zamanda hücre zarlarını, kan dolaşımını, kalbi, sinirleri, kırmızı kan hücrelerini ve kasları koruyarak sağlıklı bir cilt sağlar. Diğer bir antioksidan, kan hücresi enfeksiyonunu etkin bir şekilde savaşan ve kollajen oluşumu, yara iyileşmesi ve kemik yapıları, kılcal damarlar ve dişlerin oluşumu için hayati önem taşıyan C Vitaminidir. Vitamin ayrıca bitki kaynaklarından demir emiliminde yardımcı olur. A, D, K vitaminleri ve multivitaminlerde bulunan diğer tamamlayıcı besinler bedensel işlevlere fayda sağlayan özel işlevlere sahiptir.

Günlük multivitamin alımının yararlı olduğu kanıtlanmış olsa da, diğer faktörlere atfedilen ciddi hastalıklardan kurtulmanın% 100 garantisi değildir. Genellikle hastalık belirtilerinin multivitaminler alarak tedavi edilebileceği bir yanılgıdır. Sağlık uzmanları, yalnızca multivitaminlere başvurmak yerine acil tıbbi yardım konusunda daha iyi görüşlere sahiptir.

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *