Home / Genel Sağlık / Mevsimsel Alerji Belirtileri Nasıl Yönetilir ve Tedavi Edilir

Mevsimsel Alerji Belirtileri Nasıl Yönetilir ve Tedavi Edilir

Her yıl aynı saatlerde kendinizi mutsuz hissediyor, öksürüyor veya hapşırıyor musunuz? Bunu yaparsanız, mevsimsel alerjilerden muzdarip olabileceğinizi unutmayın. Tüm yıl boyunca mevsimsel alerjilerden muzdarip olmak mümkün olsa da, birçok kişi semptomlarının ilkbahar ve sonbaharda en kötü olduğunu tespit eder.

Mevsimsel alerji semptomlarınızdan nasıl kurtulacağınıza ya da en azından nasıl başa çıkacağınıza gelince, atmak isteyeceğiniz birkaç önemli adım var. Birçoğu tıp alanındakiler tarafından tavsiye edilen bu adımlar, rahatınız için aşağıda belirtilmiştir.

Mevsimsel alerji semptomlarınızı idare etmek veya tedavi etmek istediğinizde yapmak isteyeceğiniz ilk şeylerden biri, tetikleyici faktörlerin neler olduğunun bilinmesidir. muhtemelen onu tetikleyen bir şey olabilir. Birçoğu için, suçlu polen, paçavra ve küf. Küf söz konusu olduğunda, birçoğu sadece evlerde ve diğer binalarda bulunduğuna inanmaktadır, ancak küf, özellikle yağıştan sonra dış mekanda oldukça yaygındır.

Mevsimsel alerjilerden kurtulmak için başvurabileceğiniz birçok yoldan biri de uygun tedaviyi aramaktır. Her ne kadar bazı kişiler semptomlarını kendi başlarına başarabilseler de, birçoğunun reçeteli ilaçlar veya en azından reçetesiz ürünlerden rahatlama sağlaması gerekir. Burası doktora gitmenin iyi bir fikir olabileceği, özellikle mevsimsel alerji belirtileriniz size ağrı veya rahatsızlık veriyorsa. Daha önce belirtildiği gibi, doktorunuz, özellikle alerji semptomlarınızın yeterince şiddetli olduğunu düşünüyorsa, size alerji önleyici ilacı reçete edecektir.

Mevsimsel alerjilerinizden doktor kullanmadan, ancak yine de ilaç kullanmadan kurtulma kararı alırsanız, muhtemelen reçetesiz satılan ürünlere yöneleceksiniz. Tezgah ürününü devralmadan önce, tüm uyarı etiketlerini ve size verilen tüm bilgileri mutlaka okuyun. Bazı reçetesiz satılan ilaçlar başkalarıyla reaksiyona girebilir veya yan etkileri olabilir. Güvenli bir ürün deneyeceğinizden ve sonuç ürettiği bilinen bir ürün olacağınıza dair güvence vermek istiyorsanız, bildiğiniz herhangi bir mevsimsel alerji hastasıyla, bir eczacı veya eczacı ile ilgili yorumları okuyabilirsiniz. çevrimiçi ürünler.

Her biri bir tür tıbbın kullanılmasını içeren yukarıda belirtilen adımlara ek olarak, birçok kişinin mevsimsel alerjilerinden doğal adımlarla veya diğer küçük kolay adımlarla rahatlama istediklerini bilmek de önemlidir. Örneğin, Hava Durumu Kanalı’nın bazı bölgelerde yüksek polen sayımının altını çizdiği bilinmektedir. Bunu sıklıkla canlı yayınlarda ve web sitelerinde yaparlar. Bölgeniz yüksek polen seviyelerinden etkilenirse, içeride kalmak veya en azından koruyucu maske takmak akıllıca olabilir. Sahip olabileceğiniz evcil hayvanları kontrol etmek, çoğu kişinin düşünmediği bir başka harika ipucudur. Uzun tüylü kediler ve köpekler saçlarına yapışmış polen ve bezeme yapabilir, bu daha sonra evinize girmesine neden olabilir.

Yukarıda vurgulandığı gibi, alerji semptomlarınızdan kurtulmak için atabileceğiniz birkaç adım vardır. İyi haber şu ki, bu adımların çoğunun uygulanması kolaydır.

ppppp

Kelime Sayısı 579

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *