Home / Genel Sağlık / Metabolizmanızı Artıracak Hızlı İpuçları

Metabolizmanızı Artıracak Hızlı İpuçları

Metabolizmasını arttırmak için çok şey verecek birçok insan var. Yüksek düzeyde metabolizmaya sahip olmak, kişinin en az miktarda aktivite ile hızlı bir şekilde kilo vermesini ve hızlı kilo vermesini sağlar. Metabolizma, vücudun yaşamı desteklemek için enerji ve kalori üretme ve tüketme oranıdır.

Bir kişinin metabolizmasını etkileyen, kas dokusu miktarı, tükettiği öğünlerin sıklığı, genetik, stres düzeyleri, kişisel beslenme ve aktivite seviyeleri gibi çeşitli faktörler vardır. Aşağıdakiler nedeniyle yapılan metabolizma yavaşlar: yeterli fiziksel aktivite olmadığı için kas kaybı, vücudun kendi dokusunu yamyamama eğilimi göstermesi nedeniyle yeterli besin enerjisi olmadığı için ve vücudun doğal olarak eskimiş fiziksel aktivitesinin azalması yaş.

İşte birinin metabolizmasını ateşlemenin birkaç yolu:

1. Yağsız, ortalama vücut kitlesinde artış. Metabolizmanın yaşla birlikte azalması doğaldır, ancak etkilere karşı koymak mümkündür. Bir kişinin sahip olduğu kas miktarı, kalori yakma ve yağ atma yeteneğinde çok güçlü bir belirleyicidir. Bu yüzden egzersizin şart olduğunu söylemeye gerek yok. Tercihen ağırlıklarla haftada en az iki kez egzersiz yaparak güç ve direnç kazanın. Egzersizler arasında kolay egzersizler yapın. Köpeği gezdirmek ve asansör yerine merdivenleri kullanmak gibi basit işler zaten kalori alabilir. Önemli olan, yeme miktarını, kişinin sahip olduğu aktivite miktarıyla eşleştirmektir. Doğru alıştırmayı almanız için bazı yönergeler:

Kuvvet eğitimi için

-Belirli bir alıştırmada tekrarlama miktarını arttırın.
Direnç seviyesini -Add
-Mümkünse avans egzersiz tekniklerini kullanın

Kardiyovasküler eğitim için

Egzersizler arasında aralık bırakma
-Korgu antrenmanını gerçekleştirin ve alıştırmaları birleştirin
– Direnç ve hız artırma

2. Kahvaltı yapın. Pek çok insan, kahvaltının günün en önemli öğünü olduğu gerçeğini görmezden geliyor. Şaşırtıcı bir şekilde, kahvaltı yapanlar, yiymeyenlerden daha incedir. Sabah kahvaltısı sırasında kahvaltı alınırsa veya öğleden sonraları yemek için beklenirse, metabolizma önemli ölçüde yavaşlayabilir.

3. Şekerden kaçının. Şeker vücudun yağ depolamasını sağlar. Bir kişinin düz bir kan şekeri seviyesinin korunmasına yardımcı olan gıdalar tüketmesi önerilir. Ek olarak, kan şekeri stabilize etmek için haftada 2-3 kez aşamalı uygulama yapılmalıdır.

4. Baharatlı yiyecekler yiyin. Biberli sıcak yemekler metabolizmayı artırabilir.

5. Daha fazla uyu. Araştırmaya göre, kilo almak için yeterince uyumayan insanlar için daha riskli. Ayrıca, son birkaç saatlik uykuda kaslar yenilenir.

6. Su alımını arttırın. Su, vücut yağ yaktığında üretilen toksinleri temizler. Bedensel fonksiyonların büyük çoğunluğu suyu içerir ve su eksikliği, vücut sistemi operasyonlarının hızını düşürmesine neden olur ve bunun sonucunda gereksiz stres yaratır.

7. Küçük öğünler yiyin. 2 ila 3 saat arayla zamanlanan 4 ila 6 küçük öğün tüketilmesi tavsiye edilir.

8. Asla öğünleri atlamayın. İnsanlar kilo vermek için öğün atlamaya meyillidir, bu da metabolizmayı yavaşlattığı için büyük bir hatadır.

9. Yemekleri ayrıntılı olarak planlayın. Daima belirtilen aralıklarda tüketilecek doğru miktarda gıdayı hazırlayın. Sporadik düzende yemek yeme hatası yapmayın.

9. Stresi atlayın! Stres, fiziksel ya da duygusal olsa da, kortizol adı verilen ve metabolizmayı azaltan bir steroid salınımını tetikler. Ayrıca, insanlar stresli olduklarında aşırı yemek yeme eğilimindedirler.

10. Yeşil çayı doldurun. Kahve yerine kullanılabilir. Çay, metabolizmayı uyarma yeteneğine sahiptir ve kahvenin aksine, çok fazla tüketildiğinde istenmeyen yan etkileri yoktur.

11. Diyete meyve ve sebzeler, fasulye ve kepekli tahıllar gibi daha fazla enerji içeren gıda ekleyin.

İstenilen vücut ağırlığını elde etmek, kişi kilo vermede önemli bir rol oynayan metabolizma seviyesini dengelemek için gereken kararlılığa ve sabra sahipse asla mümkün değildir. İnsanın doğru yemek yemenin ve çalışmanın sadece geçen bir fantezi değil, bir yaşam tarzı olduğunu fark etmesi gerekir.

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *