Kekik

Birisi Kekik diyorsa, muhtemelen mutfak açısından düşüneceksiniz. Pek çok insanın Kekik sosları olduğunu düşündüğü gibi haklısınız. Bununla birlikte, Kekik için de gerçek tıbbi özellikler vardır. Kekik, gaz, hazımsızlık, şişkinlik, öksürük, idrar sorunları, bronşiyal problemler, baş ağrıları ve şişmiş bezler için iyi çalışan ve bir kadının adet döngüsünü indükleyen ve düzenleyen tatlı bir fincan lezzetli çay yapar. Diğerleri ise ateş, ishal, kusma ve aynı sarılığı tedavi edebileceğine yemin eder.

Kapsül formunda yapraklar kurutulur ve ardından ezilir ve boş kapsül kabuğuna yerleştirilir. Ayrıca, diğerleri bile kurutulmuş yaprakları onları ezerek ve macun benzeri bir madde oluşturmak için yeterli su ekleyerek kullanır ve onu artrit, kaşıntılı cilt, ağrılı kaslar ve şişlik için bir krem ​​olarak kullanır. Rahatlatıcı ve dinlendirici bir banyo için, Oregano banyo suyunda bırakır. Sonunda, bazı insanlar Kekik yağı yapar ve diş ağrısından kurtulmaya yardımcı olduğunu iddia eder.

Jamaika’da insanlar öksürük ve diğer solunum sıkıntılarını gidermek için Oregano kokulu tütsü yakarlar. Kekik, antik Yunanistan’da ve insanların yemek pişirmek dışında kekik için farklı bir kullanım bulduğu dünya genelinde birçok yerde kullanılmıştır. Kekik, nane ailesine göre çok yıllık bir bitkidir ve birçok Yunan ve İtalyan mutfağında kullanılan çok önemli bir mutfak bitkisidir. Yemek yapmak için kullanılan yapraklar ve bazıları taze bir Kekik sapı dışında hiçbir şey gibi olmasa da, çoğu kurutulmuş Kekik’in çok daha lezzetli olduğu konusunda hemfikirdir.

Özellikle İtalyan mutfağında, Basil ile birlikte Oregano kullanımı arasında belirgin bir ilişki olduğunu fark edeceksiniz. İkisi her zaman, özellikle bir domates sosu içinde mükemmel bir evlilik yaratıyor gibi görünüyor. Kekik ayrıca birçok sebze yemeğinde ve çeşitli etlerde baharat olarak kullanılır. Yunanlılar asla keklerinde kekikle yemek yapmayı düşünmezlerdi. Meşhur Yunan salatası, Kekik tadında. Kimse, kendisine eklenen Oregano tadı olmadan bir parça pizza yemeyi hayal edemezdi.

Kekik, bitkiler çok benzer göründüğü için genellikle mercanköşk ile karıştırılır. Mutfağın dışında, mercanköşk ve kekik en iyi dostlardır ve birlikte çok şey yaparlar. Çift, antioksidanlar ve antibakteriyel alanlarında oldukça bol özelliklere sahiptir. Birlikte sadece lezzetleri yemek için değil, aynı zamanda onu korumak için de mükemmel bir kombinasyon oluşturuyorlar. Yağlarının ikisi de parfümeri olduğu için birçok farklı sabun ve losyona yerleştirilir. Ayrıca birçok potpuri ve ev dekorasyonu için de kullanılırlar.

Oregano’nun mutfağın içinde ve dışında eski zamanlardan beri bulunduğunu inkâr etmek mümkün değil. O zaman pek çok tıbbi özelliği vardı ve hala devam ediyor. Mutfakta kullanıldı ve hala orada kullanılıyor, böylece eski zamanlardan beri hala bu güne kadar takip edilen bir gelenek başladı. Kekik benzersizliği tamamen farklı şekillerde kullanılır ve gelecek yıllar boyunca olacaktır.

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *