Home / Saç Ekimi / Kaç Saç Ekimi Greftine İhtiyacınız Var?

Kaç Saç Ekimi Greftine İhtiyacınız Var?

Bir saç nakli cerrahı için alışveriş yaptığınızda, farklı doktorların ihtiyaç duyacağınız greft sayısı hakkında çok çeşitli tahminler verdiğini göreceksiniz. Bu saç ekimi yaptırma bilgeliğiniz konusunda sizi çok belirsizleştirir. Beklenecekler hakkında adil bir fikre sahip olmak yardımcı olur.

Ne yazık ki, saygılarını ciddiye almayan saç nakli cerrahları var. Hatta bazı doktorlar donör saçlarını hastanın hala saçlarının olduğu bölgelere naklediyorlar. Belki de bu, doğru şekilde ait olduğu yere yerleştirmekten daha kolaydır – saçsız noktalara.

Sebep ne olursa olsun, bazı saç nakli hastaları kel alanlarındaki greft sayısını faturalandıkça almıyor. Bu, sonuçları gören bazı doktorlar tarafından tanıklık edilmektedir. Bu hastaların başlarındaki kıl yoğunluğu, aldıkları greft sayısıyla orantılı değil.

Bir hastanın saç ekiminde ne kadar para ödediğini alabilmesi için en iyi umut saçsız alanını kaplamak için ihtiyaç duyduğu greft sayısını hesaplamaktır. Gördüğü cerrah o basketbol sahasında değilse, başka bir cerrah aramak daha akıllıca olabilir. Bununla birlikte, cerrah benzer bir rakamı tahmin ederse, tüm greftlerin kafa derinizin saçsız kısımlarına gittiğinden emin olun.

Saç ekimi ameliyatı için ihtiyacınız olan greft sayısını hesaplamak için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. Saç milinin kalınlığı fark yaratır. Saçın kıvırcık mı yoksa düz mü olacağı, saça yaslanıp kalkmayacağını belirler ve daha fazla dolgunluk oluşturur.

Saç ekimi için bir diğer önemli faktör, cildin renginin aksine, rengin rengidir. Açık renkli saçlı açık tenli bir adam veya koyu renkli saçlı koyu tenli bir adam için, kellik örtmek için belirli miktarda kıl alır. Bununla birlikte, çok koyu saçlı, açık tenli bir erkeğin, aynı miktarda kaplama sağlamak için daha fazla saça ihtiyacı olacaktır.

Saçsız bir alanı kaplamak için gereken ortalama saç ekimi greft sayısının, orjinal saçın% 25’ini oluşturduğunu anlamalısınız. Bu şekilden kalınlık, rahatlık veya renk gibi diğer faktörlere göre yukarı veya aşağı hareket edebilirsiniz. Sonra, bu grefti gerekli greftleri bulmak için kullanabilirsiniz.

Ortalama bir beyaz erkeğin milimetre başına 2 kıl yoğunluğuna sahip olmasına dayanarak, ortalama kıl yoğunluğunun inç kare başına 1250 kıl olduğu varsayılabilir. Foliküler ünite başına ortalama 2 kıl bulmak, inç kare başına 625 foliküler ünite alacaktır.

Bunun% 25’ini almak için, inç kare başına 156 foliküler üniteye ihtiyacınız olacak. Geriye kalan tek şey saç dökülme alanınızı ölçmek ve kare inç sayısını 156 ile çarpmaktır. Saç ekim ameliyatınız sırasında ne kadar greft bekleyeceğinizi bildiğinizde, anlayışlı bir tüketici olacaksınız. Bir bitin, tedavinin nasıl devam etmesi gerektiği konusunda kendi fikrinizle bir sürece zarar vermez.

About elite

Check Also

İyi Saç Ekimi Cerrahı Nasıl Bulunur?

ABD’de, bir doktorun, bir doktor olarak temel ruhsatlandırma dışında, saç nakli ameliyatı için herhangi bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *