Home / Genel Sağlık / jinseng

jinseng

Bugün piyasadaki bütün bitkisel takviyelerden Ginseng en yaygın kullanılanıdır. Daha önceki zamanlarda Ginseng farklı bir isimle gitti: “insan kökü”. Çünkü kök, insan şeklini andırıyordu. Bu güne kadar birçok insan, Ginseng’in gücüne inanmaktadır, çünkü iyileştirici ve mistik güçleri olduğuna inanmaktadır. Eski Çinliler, bir bitki bir insan vücudunu andırdığında, vücudun o kısmı üzerinde iyileştirici bir etkisi olacağına inanıyordu. Başka bir deyişle, eğer bir bitki bir ele benziyorsa, elleri iyileştirme kabiliyetine sahip olacaktır. Ancak Ginseng, tüm vücuda benzer olduğu için tüm vücuda denge ve refah getirebileceği düşünülmektedir.

Ginseng kompleks karbonhidratlar içerir, bir anti-enflamatuar, bir anti oksidandır ve anti-kanser elementlerine sahiptir. Bugün birçok enerji içeceğinin Ginseng içerdiğine dikkat edin, çünkü bu enerji ürettiği için bilinir, bu Çinliler tarafından ön plana çıkarılmıştır, ancak Amerikalılar Ginseng için zihinsel berraklık ve stres tedavisi için kullanılan farklı bir plana sahiptir. Ginseng ile fiziksel ve zihinsel olarak güçlendirme ve iyi bir denge sağlama kabiliyeti arasında artan bir ilişki var.

Ancak bu keşfi yapan Ruslardı; ancak Asyalılar, Ginseng’in zihinsel iyileşmeye yardımcı olduğunu, anemiyi ortadan kaldırdığını ve diyabet, nevroz, öksürük, astım ve TB’nin önlenmesine yardımcı olduğunu keşfetti. Dahası, karaciğer için çok faydalı olabileceğini ve ayrıca akşamdan kalmanın etkilerini önemli ölçüde azaltabileceğini buldular.

Ginseng hakkında şimdiye kadar herhangi bir diğer bitkisel takviyeden daha yeni bir araştırma yapıldı. Buradaki endişe, insanlar Ginseng’i çeşitli mağazalardan satın aldıklarında birçok kez aşırı işlenmiş olmaları ve bu yüzden de etkili olmamalarıdır. En iyi yol, orijinal Ginseng satın aldığınızdan ve bunu yapmak için Ginseng kökü satın almanız gerekebileceğinden emin olmaktır. İşin garibi, Ginseng üzerinde yapılan tüm araştırma ve çalışmalar ile FDA henüz bunu onaylamamıştır. Yüksek tansiyon, kalp hastalığı, kanama veya pıhtılaşma bozuklukları veya diyabet hastası olan kişilerin, önce doktorları ile konuşmadıkları sürece Ginseng kullanmaması gerektiği bilinmektedir.

Ginseng’in şifalı bir bitki olduğu en yaygın olarak kabul edildiği doğru olsa da, çaylarda ve yemeklerde de sıklıkla kullanılır. Çoğu insan rezil Ginseng çayının farkındadır, ancak birçoğu Ginseng’in dilimlenip çorbaya koyulduğunu ve çoğu zaman kaynatılıp püre haline getirildiğini, kızartma yemeklerini karıştırmak için ilave edilmediğini ve pirinç yaparken kaynar suya eklendiğini bilmez. Çin, Kore ve Asya yemeklerinde yemek pişirmek için çok daha yaygındır.

Genellikle Ginseng tavuk ve mantar yemekleri pişirirken kullanılır. Pek çok insan ayrıca ilave zing için tatlılarda kullanır. Çorbalarda, salatalarda ve hatta reçellerde kullanılır. Görünüşe göre Ginseng’in yemek pişirmenin faydalarından zevk alan birçok insan vejeteryanlar, ancak insanlar bu çok popüler bitkinin gerçek faydalarını öğrendikleri için daha popüler hale geliyor.

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *