Home / Genel Sağlık / Hap Şişesi: Otistik Hastalar İçin İlaç Seçenekleri

Hap Şişesi: Otistik Hastalar İçin İlaç Seçenekleri

Herhangi bir hastalıkta, hastalıkta veya rahatsızlıkta olduğu gibi, bu semptomların kontrolüne yardımcı olacak çok sayıda ilaç seçeneği vardır. Bu ilaçların hiçbirinin otizmi “iyileştiremeyeceğini” hatırlamak önemlidir; sadece düzensizliğin bazı etkilerini kontrol etmeye yardımcı olurlar. Her ilacın avantajları ve dezavantajları vardır, çünkü bunların yan etkileri ve bunların yan etkileri vardır. Otizmi etkin bir şekilde tedavi etmek için ilaç seçerken doktorunuz önerilerde bulunabilir, ancak otizm kişiden kişiye değişen bir hastalık olduğundan, vücudun tedavilere nasıl tepki verdiğini görmek için ilaçları çok dikkatli kullanmalısınız.

İlk önce ilacın güvenliğini göz önünde bulundurun. Bazıları çocuklarda veya belirli bir ağırlığın altındaki insanlarda kullanılamaz. Dozajın anlaşılmasının kolay olduğundan emin olun ve bir ilacı seçmeden önce ya da nasıl uygulandığını (haplar, enjeksiyonlar, sıvı vb.) Öğrenin. Kendinizi veya çocuğunuzu enjekte etmek gibi belirli yöntemlerden memnun değilseniz bu önemlidir. Ayrıca, ilacın otizmden muzdarip olmayan bireyler için ne kadar güvenli olduğunu da öğrenin. Evde küçük çocuklarınız varsa, yanlış ellere geçerse ilacın ölümcül olmadığından emin olmak istersiniz. Bu durumda ne yapılacağını, sadece güvenli tarafta olmak için ne yapacağınızı öğrenin.

Ayrıca düşündüğünüz ilaçların yan etkilerini de göz önünde bulundurun. Saldırganlığı, yanıt verebilirliği, hiperaktiviteyi veya diğer otistik eğilimleri kontrol etmede çok iyi olsalar da, sedasyona veya mide bulantısı veya baş dönmesi gibi diğer yan etkilere neden olabilirler. Seçeneklerinizi bu tedavilerden birine başlamadan önce dikkatlice tartın veya her birinin bir başkasının yan etkilerini gidermek için alınan on şişe hapla kendinizi bulabilirsiniz. Ayrıca ilaçların uzun vadeli etkileri olabileceğini de unutmayın. Siz veya çocuğunuz ilaca bağımlı hale gelir misiniz? Hoşgörülü olur musun? Bedeni zaman içinde başka nasıl etkiler? Tüm bunlar herhangi bir ilaca başlamadan önce doktorunuza sormanız gereken önemli sorulardır.

Bu uyuşturucularla ilgili birçok araştırmayı yerel kütüphanenizde veya İnternette yapabilirsiniz. Dergiler ve sağlık dergileri gibi yayınlar muhtemelen en güncel ve en güvenilir olanlardır, oysa World Wide Web hakkında bazı bilgileri değiştirebilir, bu nedenle ilk önce doktorunuza danışmadan bulduğunuz tavsiyelere uyma konusunda dikkatli olun. Ayrıca otistik hastalar için mevcut olan ilaç seçenekleri hakkında size literatür taraması yapabilir. Herhangi bir karar vermeden önce birçok seçenek üzerinde araştırma yapın ve sağlığınızı daha iyi kontrol edebileceksiniz.

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *