Home / Genel Sağlık / Fitness ve Sağlık İçin Detoksingin Faydaları

Fitness ve Sağlık İçin Detoksingin Faydaları

Detoks yaparken veya temizlerken biraz iğrenç görünüyor. Vücudunuz toksinler ürettiğinizi gösteren bazı işaretler gösterir. Bu toksinler tüm vücut zindeliğinizi ve sağlığınızı etkileyebilir.

Kendinizi halsiz hissettiğiniz ve stresli hissettiğiniz zamanlar vardır. Vücudunuz sürekli ağrı, ishal, kabızlık ve yapışkanlık hissi yaşayabilir. Hızlı kilo alımı ve fazla kilo verme yetersizliği, vücutta toksinlere sahip olduğunun belirtileri olabilir.

Ayrıca, vücutta bulunan toksinler de bulunur ve yağ hücrelerinizde depolanır. Normal Amerikan diyetini alan Amerikalılar için, bir kişi her bir hücre için 70 trilyon çöp kutusu tüketebilir. Vücudunuzu detoksing yaparken ve hücrelerinizde istenmeyen çöpleri temizlerken, yok etme organlarınıza dikkat etmelisiniz.

Vücudunuzda hücre atığı yönetimi ile ilgilenen belirli organlar vardır. Bu organlar, formda ve sağlıklı bir vücut için detoks işleminde önemli bir rol oynar.

1. Karaciğeriniz, vücuttaki istenmeyen kimyasalları geri dönüştüren organdır. Toksinleri ayırır ve dolaşım sürecinde ortadan kaldırılmak üzere onları organa yerleştirir. Temel eliminasyon organları, bu toksinlerin depolanacağı ve daha sonra ortadan kaldırılacağı yerdeki karaciğeri yedekler.

2. Lenf bezleri ayrıca toksinlerin giderilmesinde önemli bir rol oynar. Bir boru ağı, hücrelerin fazla atıklarını vücuttan ve nihai yok edici organlara getirir. Ek, timus, bademcik ve dalaklar, vücudun ana organlarına temizlik ve detoksing işlemlerinde yardımcı olan ana lenf bezleridir.

3. Böbrekler vücudun su yönetimine yardımcı olur. Çözünmüş asit israfını elimine ederek kan alkalinin iyi kimyasını tutanlardır. Bol miktarda su içerek böbreğinizin çok iyi çalışmasına yardımcı olabilirsiniz. Taze alkali sular ve arıtılmış su içmeniz daha iyidir. Alabilir misin? vücut ağırlığınızdaki olumlu sonuçları görmek için günlük alkalin ons.

4. Akciğerler kan havasını arındırılmış tutan organlardır. Oksijenin doğrudan kan dolaşımına gitmesine izin verirler. Ayrıca vücudun her hücresinde bulunan atık gazların uzaklaştırılmasından sorumludur. Derin nefes almak ve temiz hava, ciğerleri sağlıklı ve toksinlerden uzak tutmada çok faydalıdır. Kentsel bölgedeyseniz, derin nefes alabileceğiniz, oksijen bakımından zengin bir alan bulmanız önerilir.

5. Kolon vücudunuzdaki katı bir atık yönetimi organıdır. Tıp pratisyenleri kolonun duvarlarında bulunan 80 kiloluk bir mukus ve kauçuk benzeri katı atık içerebilecek birçok insan buldular. Kolonun detokslanması ve temizlenmesi, yapılması zor bir şey olabilir. Bununla birlikte, ücretsiz bir atık kolonun olması, temiz ve sağlıklı bir vücuda sahip olmanın kesinlikle iyi faydalar sağlayabilir.

Bazı detoksifikasyon belirtileri yaşıyorsanız, düzenli bir yürüyüş egzersizi yapmayı deneyebilirsiniz. Egzersiz, zinde ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için iyi bir anahtardır. Birçok diyet doktoru ayrıca bol miktarda limonlu su içmenizi önerir. Bu, çok iyi bir dolaşımı sürdürmenin etkili bir yoludur ve vücut içindeki detoksifikasyon oranını artırabilir.

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *