Home / Genel Sağlık / Farklı Alerjiler

Farklı Alerjiler

Yaşamlarının bir noktasında bir tür alerjiyle başa çıkacak olan 60 milyondan fazla Amerikalı olacak. Bu yaklaşık dört kişiden biri olacak. Amerika’daki en kronik 5. hastalık ve Çocuklar için üçüncü en sık görülen kronik hastalıktır.

Birden fazla alerjiden muzdarip birçok insan var.

Ağaçlardan, otlardan ve yabani otlardan polenler iç ve dış mekanlarda bulunur. Diğer yaygın iç ve dış alerji tetikleyicileri küf sporları, toz akarları ve hamamböceği polenleri olacaktır. Bazıları da kedi ve köpek tehlikesine karşı alerjileri olacaktır.

Cilt alerjileri çok yaygın bir alerji şekli olacaktır. En yaygın cilt alerjilerine neden olur ve bunlar zehirli meşe, sarmaşık ve sumak gibi bitkilerdir.

Alerjik reaksiyonlar ayrıca lateks, hamamböceği ve toz akarları ile temas eden cildin ve bazı yiyeceklerin de etkisiyle ortaya çıkacaktır. Ana alerji olan veya alerjinin yüzde yediden fazlasına sahip olan cilt alerjileri acı çeker.

Dikkat etmeniz gereken birçok yiyecek ve ilaç alerjisi var. Dışarıda alerjisi olanların yaklaşık% 6’sı olacak. Yiyecek alerjileri bugün çocuklarda en yaygın olanıdır.

Yer fıstığı, ağaç fıstığı, süt, yumurta ve soya önde gelen alerjik gıdalardan bazılarıdır. Yiyecek alerjileri, her yıl yaklaşık iki yüz kişiyi hayatından alacak. Penisilin, birçok insanın gıda alerjisi problemlerinden ve daha iyi hissetmenize nasıl yardımcı olabileceği konusunda iyileşmelerine yardımcı olacak.

Her yıl alerjilerinden Penisilin’e savaşlarını kaybedecek yaklaşık 400 Amerikalı var. İlaçlara verdikleri tepki nedeniyle ölecekler.

Günümüzde alerjinin yaklaşık% 4’ünün acı çektiğini iddia edecek lateks ve böcek alerjileri vardır. Lateks alerjileri yılda yaklaşık on ölümle sonuçlanacak ve bu ölümlerin yaklaşık yüzünde böcek alerjilerinin sonucu olacak.

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *