Home / Genel Sağlık / Egzersizinizde Kararlılık Topu Kullanmanın Yararları

Egzersizinizde Kararlılık Topu Kullanmanın Yararları

Antrenmanınızda kaçırmamanız gereken bir ekipman varsa, denge topu. Pazar şimdi ve sonra yeni eğitim araçları ile geliyor. Yine de çalışıp çalışmadıklarından ve güvenli olup olmadığından emin değilsiniz. Bu nedenle çalışması garantili biri için denge topunu kullanın.

Kararlılık Topu Nedir?

Bu bir egzersiz ekipmanı olarak kullanılan büyük ve şişirilebilir bir top. Hava dolu olmasına rağmen, genellikle ağır hizmet tipidir ve 600 ila 700 kilo ağırlık alabilir. Rahat ve iyi destek veriyor. Vücudun yapısı ile kolayca giderken kursiyer mükemmel uyuyor.

Bu egzersiz aletine bazen fizyolojik veya İsviçre Balosu da denir.

Denge topunu kullanmanın iyi yanı, çalışma fikrini azaltmasıdır. Eğitimde, özellikle yeni başlayanlar için. Bu oyunun bir kısmını verir? eğitimde zorlandığınız gibi. Hareketlerde ve tekniklerde ilerlerken biraz eğlence ve heyecan katar.

Topla ilgili bir başka iyi nokta, herhangi biri tarafından kullanılabiliyor olmasıdır. Fitness seviyesi gerekmez. Çok portatif ve hafiftir, seyahat ederken bile kolayca çıkarılabilir. Ayrıca diğer egzersiz ekipmanlarına göre ucuzdur ve çok uzun sürebilir.

İstikrar Topları Nasıl Bulunur?

Stabilite toplarının eğitim için kullanımı rehabilitasyonda izlenebilir. 1900’lerin başlarında, fizyoterapistler hastalarının nörolojik bozukluklarını gidermek için topları kullanıyorlardı.

Daha sonra, 1960’lı yılların başlarında, bir İtalyan oyuncak üreticisi olan Aquilino Cosani, topu yaptı ve sattı. Yirmi yıl sonra, Cosani, Gymnic adlı bir şirket buldu ve çoğu rehabilitasyon programına ve merkezine stabilite topunun ana tedarikçisi oldu.

Top daha sonra 90? Larda rehabilitasyondan atletik alana geçti. Profesyonel sporcuların bedenlerini koşullandırmak için kullanılmıştır. O andan itibaren, fitness topluluğunda top çok öne çıktı.

Şu anda tıbbi uzmanlar ve fitness uzmanları, halk tarafından stabilite topunun kullanılmasını tavsiye etmektedir. Fiziksel problemleri çözmekten daha fazla hizmet eder. Sizi sahip etmekten alıkoymak iyidir.

Denge Topu Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Stabilite topu kesinlikle abs ve alt sırtların gücünü artırmak için en iyisidir. Vücudun işlevsel gücünü, dengesini ve esnekliğini de arttırır.

1. Uygun Hizalama
Antrenman sırasında topun kullanılması, vücudun uygun dengeyi sağlaması için farklı parçalardan faydalanma test eder. Egzersiz sırasındaki dinamik hareketler, özellikle normalde kullanılmayan hareketlerde farklı kaslar kullanıldığı için vücudun doğal motor reflekslerini geliştirir. Topun yarattığı zorluk dengeyi korumak. Biri uygun dengeyi sağlamayı hedeflediğinden, vücut kısımlarının hizalanması da iyileştirilir.

2. Büyük Abs
Büyük abs elde etmek için emekçiler için, bu top kesinlikle karın bölgelerini hedefleyebilir. Dengenizde çalışırken abs ve sırt kasları aynı anda hareket eder. Sadece düz bir karın bölgesine sahip olmanın iyi bir his olduğunu hayal edin ve kesinlikle bu topu seveceksiniz.

3. Kas Gücü ve Dayanıklılık
Denge topu herhangi bir sırt ağrısını hafifletmeye ve gelecekte bir tanesini önlemeye yardımcı olabilir. Tüm ana kas grupları kullanıldığından, kas tonusu, kuvveti ve dayanıklılığı da artar. Böylece vücuda esneklik, stabilite ve direnç kazandırır.

4. Çekirdek Kararlılığı
Bu, tüm vücut hareketlerini stabilize etmeye ve desteklemeye yardımcı olan ana kaslarla ilgilidir. Bu sırt ve derin karın kaslarından oluşur. Top ne olursa olsun, derin mi? veya? Çekirdek içine? Bu kaslar hala egzersiz yapıyorlar. Bu sadece denge topunun garanti edebileceği bir şey.

5. Germe
Germe egzersizleri sırasında top iyi bir arkadaştır. Bu sayede, farklı germe pozisyonlarına kolayca gidebilir ve bu konumları kaldırabilirsiniz.

6. Kilo Vermek
Tabii ki, topu kullanmanın tüm iyi yararları ile, kilo kaybetme yönünü kaçırmayacaksınız. İstikrar topuyla yapılan düzenli egzersizler ve eğitimlerle, vücut sertleştiğinde bir insan istenmeyen kiloları kaybedebilir.

Sağlık kesinlikle en önemli varlığınızdır. Düzenli egzersizlerinizi yapın ve sağlıklı beslenin. Ayrıca stabilite topuyla mutlu ve eğlenceli bir antrenman yapın.

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *