Home / Genel Sağlık / Diyet Kaygıları: Glutton ve Kazein

Diyet Kaygıları: Glutton ve Kazein

Otizm, tamamen tedavi etmenin etkili bir yolu olmadığından, çeşitli yöntemlerle tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Otizm belirtilerini kontrol altında tutmaya yardımcı olmanın yollarından biri diyet çalışmaktır. Otizmi olan çocukların ebeveynleri, diyetleri kontrol ederek çocuklarının davranışlarında önemli bir fark gördüklerini bildirmiştir. Başlıca diyet endişelerinden ikisi obur ve kazeindir.

Glutton, birçok yaygın gıda ürününde bulunan, buğday, çavdar ve meşe ana suçluları olan bir maddedir. Kazein, süt gibi süt ürünlerinde bulunur. Siz veya otizmi olan çocuğunuz, bu ürünlerle birlikte ekmek veya peynir gibi birçok yiyecek yiyorsa, bu tür yiyeceklerin tüketimini azaltarak, otistik davranışları daha iyi kontrol edebilirsiniz.

Hem gluttonun hem de kazeinin sindirilmesindeki zorluk, bu maddelerdeki peptitlerin sindirimsel olarak ele alınamamasından kaynaklanır. Normal bir vücutta olduğu gibi parçalanmadıkları için bu ekstra peptitler kan dolaşımına emilir. Yüksek seviyelerde peptidler ana beyin fonksiyonlarını bozar ve otizmin etkilerine katkıda bulunur. Obur içeren ve kazein içeren gıdaları kendinizden veya çocuğunuzun diyetinden keserek, vücudunuzda bulunan peptitleri parçalama sürecine yardımcı olabilirsiniz. Siz veya çocuğunuzun bu peptidlerin emilim oranının yüksek olup olmadığını görmek için doktorunuz basit bir idrar testi yapabilir.

Diyetinizde büyük değişiklikler yapmadan önce bir diyetisyen veya doktora danışın. Diyetinizden glutton ve kazein kesmeye karar verdiğinizde, hepsini bir kerede yapmaya çalışmayın. Diyetinizden aniden bir şey çıkarmak sağlıksızdır ve vücudunuz geri çekilebilir. Bunun yerine, yavaş yavaş ekmek, tahıl ve süt ürünü miktarını azaltmaya başlayın. Doktorunuz size, diyetinizden gerçekten kesmek istiyorsanız, glutton ve kazein içeren tüm yiyeceklerin tam bir listesini verebilir. Bununla birlikte, obur ve kazein ürünlerinde bulacağınız besin maddelerini diyet takviyeleri gibi başka bir şekilde elde etmek gerekebilir. Yine doktorunuz bu karara yardımcı olabilir. Genel olarak, dengeli bir diyet sürdürmek yapılacak en sağlıklı şeydir. Çatlakları ve kazein ürünlerini çocuğunuzun diyetinden dışarıda bırakmak otistik davranışı kontrol etmenize yardımcı olabilir, bu nedenle göz önünde bulundurulması gereken bir seçenektir, ancak tamamen sağlıklı bir diyet yemek sizi ve ailenizi sağlıklı tutmanın en iyi yoludur.

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *