Home / Genel Sağlık / Çekirdek Kasınızın Çalışmasının Önemi

Çekirdek Kasınızın Çalışmasının Önemi

Bir mesafede, kısa ve yavaş adımlarla yürürken kısa, çarpık bir figür gördüğünüzü varsayalım. Büyük olasılıkla, kişinin yaşlı olduğu sonucuna varacaksınız. Kambur durmuş duruş size ipucu verir.

Yaşlanma neden bu kadar çok vücuda çarptırıyor? Bunun nedeni, birçok insanın yaşamları boyunca, boynunu hiçbir zaman tüm mesafesine kadar uzatmaması ve böylece kasların kısalmasıdır. Bir tezgahta uzun süre okumak, dikmek, yazmak veya ayakta durmak onların parasını alır. Sonunda eklemlerde kalsiyum tuzları birikmesi immobilizasyon işlemini tamamlar. Bu kireçlenme gerçekleştiğinde, tersine çevirmek için hiçbir şey yapılamaz.

Neyse ki, yaşlı insanlar çok geç olmadan harekete geçebilirler. En iyi etki, kasları geren ve göbek kasları üzerinde özel düşüncelerle esnekliği artıran düzenli egzersizdir. Bu tür bir yanıt, alındığında yalnızca ciddi sağlık sorunlarına yol açacak bir dizi faktör için nispeten önemlidir.

Çekirdek Kasları Nedir?

Çekirdek kasları, obliklerde, karın bölgelerinde, bel ve glütlerde bulunan kaslara aittir. Vücudun bu dört alanı, genellikle bir kişinin duruşunu çerçeveleyen alanlardır. Bu nedenle, iyi bir duruş bu kas alanlarının iyi durumunu yansıtır.

İnsanların bilmediği şey, çekirdek kaslarının gerçekte? Çekirdek olduğunu mu? veya artırmak için gerekli olan tüm gücün merkezi kısmı farklı fiziksel aktiviteler gerçekleştirir. Bu, yalnızca bir bireyin çekirdek kası fiziksel olarak güçlüyse, vücutta dengeyi koruyacağı ve kişi her çalıştığında ve hareket ettiği zaman sistemi dengeleyeceği anlamına gelir.

Çekirdek Kaslarının Güçlendirilmesi

Çekirdek kaslarının temel sorumluluğu, bir insanın karşılaştığı her fiziksel aktivitenin dinamik zorluklarıyla başa çıkabilmesi için vücuda yeterli güç sağlamaktır.

Bu nedenle, birçok sağlık ve fitness uzmanı, çekirdek kaslarını güçlendirmenin, vücuttaki diğer kaslara göre daha önemli olduğunu fark etti. Bazı deneyler ve araştırmalar sayesinde, daha güçlü bir çekirdeğe sahip olmanın duruşla ilgili birçok sağlık sorununu azaltabildiğini keşfettiler.

Örneğin, iyi düzenlenmiş bir çekirdek kası iyi bir duruş sergileyebilir. Ayrıca gün boyu sırtın dayanımını da artırabilir.

Niye ya? Çünkü çekirdek kas grubuna dahil olan kaslar aslında tüm üst ve alt gövdenin uygun bir şekilde dengelenmesini başlatan kaslardır.

Öyleyse, neden önemli olduğunu bilmek ve kasları güçlendirmenin neden önemli olduğunu anlamak isteyenler için, referans olarak kullanabileceğiniz bazı faydaların listesi:

1. Çekirdek kaslarının güçlendirilmesi, duruş geliştirecek ve kas kaynaklı bel ağrısını önleyecektir.

Bu, rutininize germe egzersizleri dahil ettiğinizde, abdominal ve gövde kasları da dahil olmak üzere, gövdenin üst ve ön kısmının kaslarına özel bir odaklanma yaptığınız için, aktivite, uzanan sırt kaslarını güçlendirme eğilimindedir. Omurgaya.

2. Kasların tonlanmasına yardımcı olur, böylece daha fazla sırt yaralanması önlenir

Çekirdek kaslarınızı egzersiz, kalça fleksörlerini ve kalçaların önündeki kasları gererken bel kaslarınızı ve kalçalarınızı güçlendirir ve güçlendirir.

Bu duruma ulaşmak, sizi ciddi alt sırt yaralanmalarından caydıracak.

3. Fiziksel performansı iyileştirir

Çekirdek kaslarını yavaş, statik germeyle çalıştırmak, sertliği azaltmada ve esnekliği arttırmada etkilidir. Bir kişinin esnekliği arttıkça, fiziksel aktivitelerini daha iyi bir durumda gerçekleştirebileceği söylenir.

4. Onlar ağrıyan ağrı kaslarına neden olmaz

Çekirdek kasları için statik germe, kaslar ve bağ dokuları için en iyisidir. Ve sadece yavaş uzatmalar kullandığı için, sarsıntılı kas kasılmasına dayanan hızlı, zıplayan egzersizlerde olduğu gibi herhangi bir ağrıya neden olmaz.

5. Kasları uzatın ve yaşlandıkça dengesiz ayak hareketlerinden kaçının

Çekirdek kas egzersizleri, ağrı nedeniyle kasılmış kasları uzatır. Ayrıca, her bir antrenmanın sonuna dahil edildiklerinde ağrının kuvvetli egzersiz yapmasını önler.

Sağlık ve fitness uzmanları çekirdek çalışmayı hemen başlatmanızı ve rutini haftada en az 2 kez tekrarlamanızı şiddetle tavsiye ediyor. İşlem, antrenmandan sonra veya aktivite sırasında, sadece yaklaşık 10 ila 20 dakika boyunca yapılabilir.

Gerçekten de, çekirdek kasları vücudun iyi duruşunu belirlemede kesinlikle önemlidir. Onları güçlendirmek, sırt ağrıları rahatsızlıklarını kesinlikle ortadan kaldırabilir.

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *