Home / Genel Sağlık / Ayarlama: Kayropraktik bakım yenidoğan bebeğinize nasıl yardımcı olur?

Ayarlama: Kayropraktik bakım yenidoğan bebeğinize nasıl yardımcı olur?

Doğum, özellikle doğum doğal veya yardımlı ise, bebeğiniz için fiziksel olarak stresli bir deneyimdir. Doğum kanalı boyunca itilmenin gücü, her yıl milyonlarca Amerikalı’nın kayropraktik bakım almasına neden olan yanlış hizalamanın aksine, küçük bedenini hiza dışı bırakabilir.

Bu yanlış hizalama bebeğiniz için ne anlama geliyor? Araştırmalar bebeklerde sinirlilik, kolik ve beslenme problemleri gibi genel koşullardan sorumlu olabileceğini göstermektedir. Kayropraktik bu koşulları hafifletmek ve çocuğunuzu sağlıklı tutmak için doğal bir yaklaşım sunar.

Bebeğiniz neden bir kayropraya ihtiyaç duyuyor?

Doktor? Kiropraktörler subluksasyonu teşhis ve tedavi eder. Bir subluksasyon, omurlardan biri veya daha fazlası konum dışına çıktığında ve omurilik sinirleri üzerinde baskı oluşturduğunda meydana gelen omurganın yanlış hizalanmasıdır. Bu basınç, sinir sisteminizin, sinir uyarılarını vücudun çeşitli bölgelerine etkili bir şekilde iletme kabiliyetine müdahale eder. Sinirler mesajları iyi iletemediğinde, vücudunuz en iyi şekilde çalışamaz. Sonuç olarak, hangi sinirin tahriş olduğuna veya sıkıştırıldığına bağlı semptomlar geliştirirsiniz. Bir kayropraktör, bu yanlış hizalamaları tespit etmek ve bunları nazikçe manipülasyon yoluyla düzeltmek için özel olarak eğitilmiş bir doktordur.

Bebeğiniz doğduğunda, bebeğin doğum kanalında yolunu bulması üzerine vücudu dönmeli ve esnemelidir. Bu travmatik süreç, tamamen doğal olsa da, yanlış hizalamaya neden olabilir mi? özellikle de servikal vertebra. Bebeğiniz için bu kısa vadede beslenme sorunları, huzursuzluk, kolik veya uyku bozuklukları anlamına gelebilir; ve uzun vadede, eğer tespit edilmezse ve tedavi edilmeden bırakılırsa, sonuçlar yaşam boyu olabilir, çocuğun sinir sistemine gizli hasar.

Bebeğinizin semptomlarının subluksasyonla ilişkili olup olmadığını söylemenin tek yolu bir chiropractor’ı ziyaret etmektir. Bir Kayropraktik Doktoru, bir spinal yanlış hizalamanın bebeğinizin sağlığını etkileyip etkilemediğini belirlemek için çocuğunuzu inceleyebilir. Eğer öyleyse, yenidoğan bebeğinizin subluksasyonlarını düzeltmek ve rahatsızlığını gidermek için bir parmak dokunuş kadar hafif ayarlamalar yapabilir. Sonuç daha sağlıklı ve daha mutlu bir bebek.

Kayropraktik’in bebeğinize yardım edip edemeyeceğini belirlemek için, doktor bulmak için Uluslararası Kayropraktik Pediatri Derneği ile irtibata geçebilirsiniz. ICPA üyeleri, hamile anneler, bebekler ve çocuklar için belirli tekniklerde uzmanlaşmış eğitim almaya devam eden Kayropraktik Doktorlarıdır. Dernek, www.icpa4kids.com web sitesinde bir Kiropraktör bulucu sunmaktadır.

Yeni doğmuş bebeğiniz için en iyisini istiyorsunuz ve bu da optimum sağlığı içeriyor. Kayropraktik bakım sık görülen yenidoğan sorunlarının tedavisi için doğal bir alternatif sunar. Ve yumuşak bir ayar, dramatik bir fark yaratabilir.

About elite

Check Also

Yenidoğan bebeğinizi gripten koruyun

Yine yılın bu zamanı: grip mevsimi. Her yıl milyonlarca insan, grip salgınlarının yıllık başlangıcına hazırlanmak …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *