Home / Genel Sağlık / Allerji Rölyefi: Rölyef Seçenekleriniz İncelendi

Allerji Rölyefi: Rölyef Seçenekleriniz İncelendi

Alerjiniz var mı yoksa olabileceğinden şüpheleniyor musunuz? Eğer öyleyse, birçok yaygın alerji semptomlarından kurtulmak için yollar arıyor olabilirsiniz. Bu alerji semptomları, kurdeşen, burun akıntısı, hapşırma veya doğum sonrası damlama içerebilir. Alerjilerden kurtulma arayışı hakkında iyi haber, bir dizi farklı seçeneğiniz olması. Rahatınız için bu seçeneklerden birkaçı aşağıda vurgulanmıştır.

Bir alerjiden kurtulmanın yollarını aramanın en iyi yollarından biri, sorunlarınızın kaynağına maruz kalmaktan veya bunlardan uzak durmaktır. Örneğin, evcil hayvan veya küf alerjiniz varsa, evcil hayvanlarınızla olan yakın temasınızı sınırlayın ve bodrumdaki gibi küf veya küfün bulunduğu ev alanlarından uzak durun. Gıda alerjileri için, güvenli bir şekilde oynamak her zaman en iyisidir. Sadece alerjik olabileceğiniz yiyecek tüketimini sınırlamak yerine, onları diyetinizden tamamen çıkarmalısınız.

Alerji semptomlarından kurtulmanın bir başka yolu da doğal yollara dayanmaktır. Aynı zamanda bazen ev ilaçları olarak da adlandırılan doğal ilaçlar güzeldir. Neredeyse her zaman güvenli, etkili ve uygun maliyetlidirler. Aslında, zaten evinizde bir ev çare için gerekli malzemelerin çoğunu olabilir!

Eğer alerjik bir reaksiyondan kurdeşen geliştirirseniz, yulaf ezmesinden yardım isteyebileceğinizi biliyor muydunuz? Yapabilirsin. Birçok kişi yulaf ezmesi üzerine bir bardak bowling suyunun dökülmesini, yaklaşık otuz dakika bekletilmesini ve sonra süzülmesini tavsiye eder. Suyun soğuduğundan emin olduktan sonra, kovanlarınıza uygulamak için bir bez veya pamuk top kullanın. Diğer alerji semptomları için yeşil çay önerilir. Yeşil çayın içinde doğal antihistaminikler var. Diğer çaylar da sakin, serin ve toplanmış kalmanın harika bir yoludur.

Alerji semptomlarınızı tedavi etmenin veya tedavi etmenin bir çok doğal yolu olsa da, çoğu kişi reçeteli ilaçlar ve reçetesiz satılan ürünler ile ilgili olan kolaylığı tercih eder. Bir doktoru görebiliyorsanız, sağlık sigortanız gibi, reçeteli bir kuvvet alerjisi ilacı alabilirsiniz. Bunu akılda tutarak, bazen şiddetli belirtiler mevcut olmalıdır. Doktorunuzdan bir reçete alabiliyorsanız, sadece yerel eczanenize gidin ve doldurun.

Reçetesiz satılan alerji ilaçları ve ürünleri, alerjilerden kurtulmanın bir başka harika yoludur. Reçetesiz satılan ürünler için iyi olan şey, reçeteniz olması gerekmiyor. Sigortasızsanız, doktora gitmekten ziyade rahatlamak için daha uygun bir yol bulabileceğiniz için bu harika. Reçetesiz satılan alerji ürünleri, eczaneler, süpermarketler, indirim mağazaları ve mağazalar tarafından satılmaktadır.

Yukarıda belirtilen yaklaşımlardan hangisine alerjilerinizden kurtulmak için almanız gerektiğine gelince, bunların hepsinin bağlı olduğunu göreceksiniz. Açıkçası, alerjilerinizin kaynağından kendinizi sınırlandırmak veya kendinizden uzaklaştırmak en iyisidir. Daha sonra, birçok alerji hastası ilaç önermektedir, ancak bunlar herkes için doğru değildir. Örneğin, bazı insanlar acı verici ve rahatsız edici yan etkiler yaşarlar. Bu gibi durumlarda, doğal çözümler almak için daha güvenli bir yaklaşım olduğu için genellikle gitmek için en iyi yoldur.

ppppp

555 Sözcük Sayısı

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *