Home / Genel Sağlık / Alerji Nasıl Açıklanır?

Alerji Nasıl Açıklanır?

Alerjiler ve ne oldukları hakkında konuşan çok insan var. Sadece alerji olan ve onlara neden olan şey, birçoklarının aklında olan şeydir. Bazı insanlar onları alır, bazıları ise almaz, bu neden? Diğer bir soru da neden bir alerjiye sahip kişilerin de diğerlerine sahip olmaya daha kolay eğilimli olduklarını gösteriyor?

Bağışıklık sistemi vücudumuzu girmeye çalışan zararlı maddelerden korumak için kurulacak. Kir ve mikrop içerecek virüsler ve diğer bakteri türleri gibi, alerjik reaksiyonlar da olacaktır. Bazen bağışıklık sistemi doğru gelişmeyebilir veya sadece çok hassastır ve olması gerektiği gibi tepki vermez.

Bu gibi durumlarda, zararlı olmayan ve insanlara herhangi bir soruna neden olmayan şeylere tepki verir. Bunlar alerjenler olarak adlandırılacak ve alerjilerin ortaya çıkmasına neden olan bir şey olacaklar.

Bir şeylere duyarlı olan veya doğru şekilde gelişmemiş bir bağışıklık sistemine sahip olan insanlar, histamin gibi kimyasallar gönderir. Bu histamin, alerji ile ortak olan semptomlara neden olacak.

Kaşıntı, sulu gözler, burun akıntısı, döküntü ve kurdeşen gibi belirtiler tüm insanlar için farklı olacaktır. Ancak nedenlerin hepsi aynı olacak.

Görüntülenen semptomlar, alerjenin temas edeceği vücudun bir kısmına bağlı olacaktır. Alerjenler polen ve toz gibi solunum yoluyla alınacaktır. Bu öksürük ve hırıltılı, havasız veya burun akıntısına ve kaşıntılı boğaza neden olur.

Bitki alerjileri cilde temas edeceğinden döküntüye neden olur.

Birçoğunun sahip olduğu gıda alerjileri mide bulantısı, kusma, mide ağrıları ve daha birçok sorunla sonuçlanabilir. Bazılarında hayatı tehdit edici semptomlar bile olacaktır. Birçoğunun uğraştığı ilaç alerjileri, tüm vücudu da içerebilir ve bu tip alerji ile birlikte ortaya çıkacak bir dizi semptom vardır.

About elite

Check Also

Yenidoğan İlkini Kutlamanın 3 Yolu

Mümkün olan en iyi hediye? Yeni bebeğiniz – Noel’den birkaç hafta önce geldi, muhtemelen tatil …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *