Sırt Ağrısı Nasıl Başlar?

Sırt ağrısı düşünüldüğünde, değişkenleriyle kendimizle ilgilenmeliyiz. Örneğin, sırt ağrısı, tıbbi terimlerle “Fıtıklı çekirdek pulposa” olarak adlandırılan kayma diskleri ile başlayabilir. (HNP) Doktorlar slip diskleri? İntervertebral diskin yırtılması olarak tanımlarlar. Omurlar omurganın omurgası (Spinal Kolonu) arasında durur.

Kesinti, “Lumbrosacral” da dahil olmak üzere değişkenler içerir. (L4 ve L5) yanı sıra servikal C5-7. Servikal boynunda ve sırtın ve boynun diğer kısımlarına aittir. Doktorlar kayma disklerini göz önüne aldıklarında sıklıkla boyun ve sırt suşları, travma, doğuştan / doğuştan kemik malformasyonu, ağır kaldırma, dejenere diskler ve / veya bağ zayıflığı gibi etyoloji ile ilgilenirler.

Etiyoloji doktorları, dikkatlice değerlendirildikten sonra? Nükleus pulposusunun çıkıntılarını içeren Patofizyolojiyi göz önünde bulundururlar. Merkez kolon veya spinal kanala bağlanır ve belki de omuriliği veya sinir çekirdeğini veya sırt ağrısına neden olan kökleri sıkıştırabilir. Omurilik sıkışırsa kökleri ve kordonu sıkılaştırırsanız ağrı, uyuşukluk ve motor işlevleri başarısız olabilir.

Tıbbi terimlerle yapılan değerlendirmeler, bel kısmında akut veya kronik ağrı içerebilen Lumbrosacral’e dayanmaktadır. Ağrı kalçalara yayılabilir ve bacaklara doğru hareket edebilir. Kişi, zayıflık yanı sıra uyuşukluk hissedebilirsiniz. Ek olarak, böyle bir ağrı, bacakların ve ayağın etrafında karıncalanmaya neden olabilir. Son değerlendirme ağrıdan çıkan ambulasyonu içerebilir.

Servikal kabul edilir. Uzmanların aradığı belirtiler boyun sertliği, ölüm, halsizlik ve? eller. Boyun ağrısı, ağrıyı kollara yayar ve ellere devam ederse, uzmanlar kayma disklerini dikkate alır. Yine de, en uzak noktaları etkileyen zayıflık veya vücudun üst sınırları gibi diğer semptomlar ortaya çıkabilir. Bel eğrileri bel bölgesinin alt kısmındadır ve belde ya da belin daha küçük bölgesinde yer almaktadır, doktorlar da, özellikle hastanın bu alanı omurganın eğriliği ile (skolyoz) düzeltmesi zorsa ve alan etkilendi.

Doktorlar sırt ağrısını düşündüklerinde, bir dizi test yaptıktan sonra tanılamayı gözden geçireceklerdir. Teşhis, tendon refleksinden, x ışınlarından, EMG’den, miyelogramlardan, CSF’den ve / veya Las? Que işaretlerinden ortaya çıkabilir. CSF, doktorun proteinlerdeki artışları analiz etmesine yardımcı olurken EMG, spinal sinirlerin tutulumunu görüntüleme konusunda uzmanlara yardım eder. X ışınları, uzmanların dar disk alanını görmesine yardımcı olmak için kullanılır. Tendon refleksleri, doktorların depresif bölgeye veya üst sınır reflekslerine derinlemesine bakmak için veya tıbbi dilde Aşil’in reaksiyonlarını veya refleksini derinlemesine bakmak için testleri kullandıkları test edilir. Miyelomlar omuriliğin sıkıştırılmış olup olmadığını görmek için uzmana yardımcı olur. Laské işaretlerinin etiyoloji bulguları, Patofizyoloji, değerlendirmeler vb. Arkasındaki olumlu sonuçları göstermesi durumunda testler başlar.
Doktorlar slip diskleri nasıl yönetir?
Doktorlar, sırt ağrısını izole etmek veya hafifletmek için tıbbi planlarda yönetimi reçete eder. Yönetim şemaları diyet içerebilir, kaloriler hastanın metabolik taleplerine göre ayarlanır. Doktor, lif alımını ve ayrıca zorlayıcı sıvıları artırabilir.

Ek işlem veya yönetim, sıcak yastıkları, nemi, vb. Sıcak baskıları içerebilir. Doktorlar genellikle NAID’li olanlar gibi ağrı ilaçları da önerirler. Ağrı ilaçları arasında Motrin, Naproksen, Dolobid veya Diflunisal, Indocin, ibuprofen ve benzerleri bulunur. Ek ilaçlar, Flexeril ve Valium gibi kas gevşeticileri içerebilir. Yaygın Rahatlatıcılar diazepam ve diğer Flexeril olan diazepam ve siklobenzaprin hidroklorürdür.

Ortopedik mekanizmalar da servikal yaka ve sırt destekleri içeren sırt ağrısını azaltmak için öngörülmüştür.

About elite

Check Also

Sırt Ağrısı ve Multipl Skleroz İlişkisi

Multipl Skleroz demiyelinizasyon gibi ilerleyici bir hastalıktır ve motor ve duyusal nöronları etkiler. Hastalık, durumun …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *