Kolesistit ve Sırt Ağrısı

Kolesistit, iltihaptan kaynaklanan akut ve / veya kronik bir hastalıktır. Enflamasyon safra kesesine kadar uzanır. Yaygın koşullar kolelitiazis veya safra kesesi taşlarının başlangıcı ile bağlantılıdır. Sırt ağrısının bu rahatsızlıktan nasıl başladığını merak edebilirsiniz, ancak okumaya devam ederseniz, omurgayı nasıl etkilediğini görebilirsiniz. Safra kesesi enfeksiyonları, kaslarda bulunan membranöz bir kese olduğundan bel ağrısı, özellikle de keskin ağrıya neden olabilir. Kese karaciğerde safrada saklanır.

Kolelitiazis, safra pigmentleri, obezite, kolesterol, östrojen tedavisi, kalsiyum taşları ve safra kesesi enfeksiyonlarından kaynaklanabilir. Hastalık göğüs ağrısına, hazımsızlığa vb. Neden olabilir. Kolelitiyazis ayrıca, epigastriğe uzanan, karın bölgesinin üstüne veya üstüne uzanan ve omuzlara ve sırtına yayılan kolik semptomlardan epizodik ağrıya da neden olur. En kötü durum hastayı sarılık riskine sokar. Durum devam ederse, hasta tekrarlayan mide bulantısı kokusu hissedecek, bu da kusmaya neden olur. Düzlük, steatorre (Dışkıda fazla yağ), geğirme, kaşıntı, ekimoz, koyu renkli idrar ve renksiz dışkı Kolesistit belirtileridir. Ekimoz, dokulara ve yırtılmış kan damarlarına ya da kan damarlarına fışkıran kanın kaçmasıdır. Duyusal sinirler kaslara giden mesajlar gönderdiğinden dolayı ortaya çıkan sırt ağrısı sorunlarını görüyoruz. Mesaj kaslara ulaştığında, organlara ve kan damarlarına doğru yol almaya devam eder. İşlem cilde devam eder ve sonunda beyine ulaşır. Motor ve duyusal sinyaller, sağlıklı bir omurga sütunu teşvik eden, bu sinyallerin kesilmesi durumunda bel ağrısının meydana geldiği eylemleri sunmak için gereklidir.

Testler sırasında doktorlar, safra yollarının, böbrek taşlarının tıkanması ve safra kanalının ve hesaplamasının ayrılması için araştırma yapacaklardır. Karaciğer taraması, ultrason, safra kesesi testi ve kolanjiyogram doktorun bu semptomları tespit etmesine yardımcı olur. Hematoloji, doktorun beyaz kan hücrelerinde meydana gelen artışları not etmesine yardımcı olan testlerdir. (WBC) Kan kimyası, bilirubin, alkalin fosfataz, LDH, lipaz, AST ve bilirubin transaminazında artış gösterir. Bu durum, pankreatit, (Pankreas iltihabı) kanama, peritonit, siroz ve bağırsak organlarının deliklerine yol açan başka komplikasyonlara yol açabilir.

Alkalen fosfataz, sırt ağrısına yol açabilecek bir konudur. Alkalen fosfataz, vücudun fosfatazının herhangi biridir. Elementler, alkalin ortamlarında optimal olarak yaşar ve karaciğer, kemikler, plasenta ve böbreklerde yüksek konsantrasyonlarda oluşur. Torasik spinal kolon, hayati organları koruyan bir elementtir. Torasik omurgayı da korur. Torasik ayrıca ciğerleri, karaciğeri ve kalbi de korur. Gördüğünüz gibi bozukluğu veya rahatsızlıktan kaynaklanan belirtiler bu alana yakın yayılır ve böylece omurga için tehdit oluşturur.

Ciddi koşulları düzeltmek için, laparoskopik lazer kolesistektomi, kolesistektomi ve koledokostomi düşünülmektedir. Cerrahi prosedürler sadece en kötü koşullarda yapılır, çünkü doktorlar semptomları ve rahatsızlığın başka komplikasyonlara ulaşmasını önlemek için hemşire müdahale stratejilerini kullanır.

Dikkat ederseniz, bu hastalığın içindeki semptomlar obezite, göğüs ağrısı, kolik semptomlar ve benzerlerini içerir. Belirtiler sırt ağrısına neden olur çünkü göğüs ağrısı başladığında kasları, eklemleri, bağ dokularını, bağları, tendonları, kıkırdakları vb. Etkileyen ek stres ekler. Ağrı, stres aşırı yüklerinden, özellikle de tendonlara, bağlara, bağ dokularına ve eklemlere kadar ortaya çıkar.

Sırt ağrısı tek başına ciddi strese neden olabilir. Her ne zaman bir hastalık tendonlara, bağlara, bağ dokularına, kaslara, kemiklere vb. Baskı yapar, sırt ağrısına neden olabilir.

Hastalık sporlarına ek olarak, yaralanmalar sırt ağrısına neden olabilir. Gerçekler ışığında, yaralanmaları azaltmamıza yardımcı olacak uygun spor taktiklerini öğrenebiliriz.

About elite

Check Also

Sırt Ağrısı ve Multipl Skleroz İlişkisi

Multipl Skleroz demiyelinizasyon gibi ilerleyici bir hastalıktır ve motor ve duyusal nöronları etkiler. Hastalık, durumun …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *